Rüyada Ayna görmek

Rüyada ayna görmek, hayal ve gururdur.

Ayna ile oynamak, aynada kendini görmek, eğlenceli bir muhit içinde bulunacağınıza, insanları daha iyi tanıyacağınıza, etrafınızdakilerden saygı göreceğinize işaret olarak tabir edilir.

Bazı tabirciler, ayna kadındır, dediler. Rüyada cilalı ve berrak bir aynaya baktığını gören kişi, hüzün, keder ve sıkıntıdan halâs olur.

Bir kimse rüyada aynaya veya suya ya da başka bir seve baksa ve orada kendi suretini görse, o kimsenin renk ve sanatında kendisine benzeyen bir çocuğu doğar.

Bekâr bir kimsenin rüyada aynaya baktığını görmesi, evleneceğine delalet eder.

Eğer eşi kaybolmuşsa yanına gelir. Eğer rüya sahibi Cumhurbaşkanı ve vali ise, vazifesinden alınır. Rüyada gümüş aynaya bakan kimsenin şöhret ve makamı dinden gider. Aynanın kırıldığını gören kimsenin, hanımı ölür.

Aynaya bakarak orada bir genç gören kimse, bulunduğu yerde otoritesine veya ticaretine veya diğer şeylere düşman olan birisini görür. Orada yaşlı bir kişi görürse, o kimse bulunduğu yerde kendisine dost olan birisini görür.

Rüyada altından bir ayna görmek; dince kuvvet, fakirlikten sonra zenginlik ile tabir olunur.

Hasta olan bir kimsenin rüyada aynaya bakması, onun öleceğine işaret eder.

Rüyada kendisini aynada gören kadın hamile ise karnındaki çocuk kendisine benzeyen bir kız çocuğudur. Eğer hamile değilse, kocası bir hanımla daha evlenir. Gördüğü kadın onun kumaşı olur Bir erkek rüyada aynaya baksa ve kendisini başka bir şekilde görse, o kimse malca zarar eder, aklı noksanlaşır.

Rüyada, kendisini aynada bir kadın şeklinde gören kimsenin, bir kızı olur, bekâr ise evlenir.

Hapiste bulunan bir kimse rüyada kendi yüzünü görse hapislikten kurtulur. Aynanın kırıldığını görmek, rüya sahibinin hanımının ölmesine işarettir.

Rüyada aynaya bakmak, yeni bir çevre ve yeni dostlar edinmeye işarettir. Aynanın kırılması kötü bir haber alınacağını belirtir.