Rüyada Bıçak görmek

Kasap bıçağı, kasaba; asker bıçağı da, güç ve hizmete işaret eder. Bıçak, delildir.

Bazı tabirciler, bıçak gören kimse, kendi hizmetçisi ve adamıyla kuvvet ve mala nail olur, dediler.

Bıçağı yuttuğunu gören kimse, oğlunun malım yer.

Rüyada görülen bıçak, hamile hanımı olan kimse için erkek çocuktur.

Mahkemede bulunan kimse, rüyada elinde bir bıçağın olduğunu görse, düşmanına galip gelir ve delil getirmekle davasını isnat eder.

Çünkü bıçak, düşmanı defeden silah aleti erindendir. Kendisinden başka silah olmayan bir adam, kendisine bıçak verildiğini görse, bir çocuk yahut erkek kardeş sahibi olur.

Rüyada herhangi bir bıçak görmek, ailenizin refah ve saadeti yolundaki gayretli çalışmalarınızın olumlu neticeler vereceğine veya çoktan beri ayrı düştüğünüz bir dostunuzla tekrar buluşacağınıza işaret eder.

Rüyada elinde bıçak tutmak, güç ve zenginliğin sürekli olacağına, bıçakla bir şey kesmek, eline para geçeceğine işarettir.

Elinde bıçak tutan bir gönç kız görmek, yüksek sosyeteye mensup bir delikanlı ile tanışarak onun sevgisini kazanacağınıza, elinde bıçak tutan bir delikanlı görmek, bir genç kızın sevgisini kazanacağınıza yorumlanır.

Bıçakla bir yerinizi kestiğinizi görmek, şaşkınlığa uğrayacağınız bir olayla karşılaşacağınıza, çarşıdan bir bıçak satın aldığınızı görmek, bekârsanız kısa zamanda evleneceğinize ve şayet evli olup da karınız hâmile ise çocuğunu kolaylıkla doğuracağına delalet eder.

Bıçağı kırmak işlerin yolunda gitmesi, bıçak taşımak insanlardan zarar görmemek için dikkatli olmanız gerektiğine, ölümle burunu buruna gelebileceğinize işarettir.

Birisini bıçakladığınızı görmek, etrafınızın tehlikeli insanlarla çevrilmiş olduğuna ve her an hayatınızın tehlikede bulunduğuna işarettir.

Bıçak kaybetmek veya saklamak olası tehlikelerden kurtulacağınıza işarettir.

Bir başka yoruma göre de: Kavganın ve ayrılığın işaretidir. Bu rüya, iş hayatınızda zarar edeceğinizin habercisidir.