Rüyada Buz görmek

Gam ve kedere, ıstırap ve acıya, eş ve dostlar arasında meydana gelecek soğukluğa, Sıcak havada suyun içine buz katmak ferahlık ve sevince delalet eder.

Rüyada buz tutmuş bir alan görmek, yüksek bir mesnede nail olacağınıza, buz üzerinde kaydığınızı görmek, sizi kıskananların mevcudiyetine delalettir.

Buz satın aldığınızı görmek, kendinizi herkese sevdirerek işlerinizi büyük bir kolaylıkla yoluna koyacağınıza, buzların eridiğini görmek, dostlarınızı teker teker kaybederek hayatta pek yalnız kalacağınıza yorumlanır

Buz yuttuğunuzu görmek, gelip geçici bir saadete ve sevince nail olacağınıza işarettir.

Size kötülük yapmak isteyen düşmanlarınız olduğu anlamına gelir. Buz üzerinde yürüdüğünüzü gördüyseniz, gereksiz risklere atılmamanız gerektiği anlamındadır

Bembeyaz, temiz, parlak buz, insanın unuttuğu veya ümidini kestiği bir kısmettir ve beklenmedik bir anda gelecek demektir.

Rüyada büyük buz parçaları görmek; şimdiye kadar içinde bulunduğu kötü bir durumun hiç beklenmeyen bir anda alınan bir haberle iyi bir sekle dönüşeceğine delildir.

Bardakta buz görmek, bir sınavda derece veya mükâfat alacağına, erimekte olan bir buz parçasını görmek, değersiz bir is için bos yere gayret harcadığı anlamına gelir. Bir başka rivayete göre de: Genç bir erkeğin rüyada buz üzerinde kaydığını görmesi, hataya düşmesine işarettir. Böyle bir rüya olgun yastakiler için, hile ve dalavereliden kolaylıkla kurtarmaya, genç kadınlar için ev islerinde çalışmanın kendilerine daha yarar sağlayacağına ve esiyle mutlu bir hayat yasayacağına ve herkesin sevgisini kazanacağına işaret eder.