Rüyada Çimen görmek

Rüyada çimen görmek mutluluğun artmasına, günlerinizin rahat geçeceğine işaret eder.

Sulak çayır ve çimenlik İslam dini ve bu dine uymakla elde edilecek dünya ve ahret saadetine, Yer çeşit yeşillik dünya nimetlerine ve ahret güzelliğine; Kur'an-ı Kerim'i okunup onunla amel etmeye, ilim öğrenmeye, Ölünün bir yeşillikte görülmesi onun Cennet’te olduğuna delalete eder.

Imam Nablusî buyuruyor ki: Rüyada çimen görmek mutluluktur. Rüyada bahçenizi çimlendirdiğinizi görmek, zahmetsiz ve eziyetsiz kazanç elde edeceğinize, ev halkına rahat ve huzurlu günler yaşatacağınıza delalet eder.

Bahçenizin her tarafına çeşitli çimenler ve çiçekler ektiğinizi, sarmaşıklarla süslediğinizi görmek, dünya varlıklarının her türlüsünden evinizi donatacağınıza ve çocuklarınızla yurt sevgisi aşılamak ve aile bağlarını kuvvetlendirmek için elinizden geldiğince çalışacağınıza işarettir.

Çayır ve çimen İslamiyet’in esasları olarak yorumlanır. Bu bakımdan rüyasında bahçesini çimenle bezediğini görmek, kalbini İslamiyet’in nurları ile doldurduğuna delildir.

Büyük bir kırda türlü otlar ve yabani çiçekler topladığını görmek İslamiyet’in her türlü manevi nimetlerinden faydalandığına ve kendisine ahret yolculuğunun şartlarına hazırladığı manasına gelir.

Maddi dünyada da o kimse bütün dünya nimetlerinden faydalanır. Fakirse zengin olur, zenginse mali artar, çocukları Salih amelli birer iyi evlat olarak yetişirler.

Anne ve babalarına itaatli ve yurda faydalı birer kişi olurlar. Bu rüya sahibi ömür boyu hastalık nedir bilmez.

Sıkıntı ve yokluk çekmez, onun bu mutluluğu bütün ailesini de ayni derecede mutlu ve sağlıklı kılar.

Rüyasında çimenlere uzandığını görmek, tüccar ise, bol kazanca memur ise terfi edeceğine, hasta ise iyileşeceğine, yolcu ise ve yolda bir yolcusu varsa, döneceğine veya yola çıkacağına, halktan biri ise islerinin iyileşeceğine, fakir ise hal ve vaktinin düzeleceğine delalet eder.

Rüyada çayırlık veya otluk bir yerde ot topladığını veya yediğini gören kimsenin, durumuna bakılır, eğer o kimse fakirse zengin olur. Zengin ise, zenginliği artar. Eğer dünyadan sevgisin kesmiş ve takva yolunu seçmiş bir kimse ise, dünya ziynetlerine aldanır ve yine ona meylederek eski durumuna döner. Rüyada bir çayırlıktan diğer bir çayırlığa geçtiğini gören kimse, dünyalık arzusu ile bir çarsıdan diğer bir çarsıya ve bir meslekten diğer bir mesleğe geçer.