Rüyada Göz görmek

Size zarar vermek isteyen bir kişinin sizi gözetlediğine haber verir.

Rüyada görülen göz, kişinin dini ve hidayet ve sapıklık yolunu gören kalp gözüdür.

Bir kimse rüyada vücudunda çokça göz bulunduğunu görse, çok dindar ve Salih bir kimse olduğuna yorumlanır. Keskin gören göz, insanların hepsi için iyidir. Az görmek sahibinin yakında mala muhtaç olacağına ve boşta kalacağına yorumlanır.

Rüyada gözlerinizi kör olmuş veya çıkarılmış görmek, büyük bir kedere uğrayacağınıza veya sevgilinizi kaybedeceğinize işarettir.

Kör olmuş gözlerinizin açıldığını görmek, hayırlı bir evlât sahibi olacağınıza, göz ağrısı çektiğinizi görmek, bir iftiraya uğrayarak, bu yüzden çok acı çekeceğinize yorumlanır.

Gözlerinde beyazlık bulunduğunu gören kimseye, üzüntü ve keder erişir veya sevdiği bir kimseden ayrılır. Rüyada gözlerinde perde bulunduğunu sonra bu perdenin açılmasıyla gözlerinin ışıklandığını gören kimse, uzun bir müddetten beri kendisinden ayrılmış bir kimsesiyle bir araya gelir. Eğer bu rüyayı gören üzüntülü ise Allah (C.C.) onun üzüntüsünü giderir.

Gözlerinize sürme çektiğinizi görmek, bekârlar için mesut bir evlenmeye, evliler için hayırlı bir evlâda, fakirler için zenginliğe delildir.

Bir kimse rüyada iki gözünün de kucağına düştüğünü görse, o kimsenin erkek kardeşi, oğlu vs. gibi akrabası ölür.

Rüyada gözlerinin ağrıdığım görse, o ağrı onun dininde yaptığı eksiklik ve kusurdur. Gözsüzlüğün noksanlığa işaret etmesi daha fazladır.

Borçlu olan bir kimse rüyada gözünü kaybettiğini veya kör olduğunu görse namazım terk etmesi veya zekâtını vermemesi ya da bir günah işlemesi sebebiyle o kimsenin dinine zarar erişir.

Çocuğu olmayan Salih bir kimse rüyada gözlerinden rahatsız olduğunu görse, para yönünden zarara uğrar.

Rüyada gözleriyle yürüdüğünü gören kimsenin hastalanacağına işaret eder. Rüyada gözlerine ilaç sürdüğünü gören kimse, dinini ıslah eder.

Bazı tabirciler, rüyada kendi gözlerine ilaç sürdüğünü gören kimse, malını ıslah eder, bazıları da o kimsenin bir çocuğu dünyaya gelir ve o çocuk onların gözlerinin ışığı olur, dediler. Bazı tabirciler ise eğer o kimsenin sürülmüş ve kaybolmuş bir erkek kardeşi varsa onu arzu eder ve onun saflık haberini alarak sevinir, dediler.

Bir kimse rüyada gözünün insanların zannetti ki erinden daha fazla kuvvetli ve keskin olduğunu görse, o kimsenin dince gizli olan durumu görünüşünden daha hayırlıdır.

Rüyada göz oymak uzun ömre işaret eder. Bazen de göz çıkarmak, gözde meydana gelecek ağrıya işaret eder. Bir kimse rüyada vücudunda çokça göz bulunduğunu görse, bunlar, çok dindar ve Salih bir kimse olduğuna işaret eder.

Rüyada gözünün demirden olduğunu gören kimse, namus perdesini yırtar ve halk içerisinde ona şiddetli bir keder isabet eder.

Gözüyle zina ettiğini gören kimse, namahrem kadınlara bakar. Bir göze baktığını ve bu gözün kendisini hayrete düşürdüğünü gören kimse, dince zararı dokunacak bir iş yapar.

Rüyada omuzu veya kürek kemiği üzerinde bir insan veya bir hayvan gözü bulunduğunu gören kimse, kaybolmuş bir malı bulur.

Rüyada gözünün esmer renkte olduğunu gören kimse, dostunun hanımına şüpheli bir şekilde bakar. Siyah göz, dindir