Rüyada Kar görmek

Kışın görülen kar rüyaları iyi sayılır. Bembeyaz kar, huzur ve mutluluk demektir.

Rüyada kar görmek, rızıklara ve menfaatli şeylere ve soğuk algınlığı gibi hastalıklardan iyileşmeye yorumlanır.

Kar’ın mevsiminde görülmesi, üzüntü ye kederin gitmesine, düşmanını kahredip ona galip gelmesine işarettir. Bu rüyalar hayatın değişeceğini, güzel günlerin yaklaştığını, dertlerin biteceğini haber verir.

Mevsimsiz görülen kar, ani yaşanacak değişimler yüzünden hayatın alt üst olacağına yorumlanır.

Bazen de: Kar’ın mevsimsiz görülmesi, soğuk algınlığı ve hastalıklara, bazen da yolculuğun ertelenmesine, yolcu ve kiracıların kazanç ve menfaatlerinin mümkün olmamalarına yorumlanır.

Pencereden yağan karı seyretmek, sorunların ve üzüntünün çok kısa sürede son bulacağına ancak bir tehlike atlatılacağına işaret eder.

Kar az olup yağdığı yerin halkına menfaat getirirse, ucuzluk ve bolluğa yorulur.

Üzerine kar yağdığını gören uzak yere yolculuk yapar. Bazen da bu rüyadan zarar meydana gelir.

Karda ayak izlerini görmek, güzel bir sürprizle karşılaşacağına yorumlanır.

Kar'ın üzerinde uyuduğunu gören hapsedilir.

Bazen kar ile ateşi bir yerde görmek, ülfet ve muhabbet anlamına gelir. Zira ateş karı eritmemiş ve kar da ateşi söndürmemiştir.

Rüyada her tarafı kaplayacak derecede şiddetli kar yağdığını görmek, geleceğe yorumlanır

Bir yere mevsiminde az yağan kar, o yer halkı için rızkın genişliğine, ucuzluk ve bolluğa yorumlanır. Bir kimseye kış veya yaz gününde kar soğuğunun isabet etmesi fakirliktir.

Yağan kar'ın halka zarar vermemesi ve çabuk erimesi geçecek sıkıntı, üzüntü ve kaygı olarak yorumlanır.

Ekilmiş ve kuru bir yer üzerine yağan kar, yağmur hükmündedir ve o yer halkına gelecek, rahmet, bereket, ucuzluk ve bolluğa işarettir.

Rüyasında kar yağdığı halde, üzerindeki yağmurluk ve elindeki şemsiyeden dolayı ıslanmadığını görmek, islerinin sağlamlığına ve iyi şekilde idare edildiği için, zararlı olmayacağına delildir.

Rüyasında evin içine kar yağdığını görmek, o eve bir bela veya musibetin geleceğine işarettir. Ekin ekip ziraat yapılan ve yağması faydalı bir zamanda kar'ın yağıp o araziyi kapladığını görmek, arazinin karla kaplandığı gibi, nebatat, hububat ile de kaplanmasına çok ucuzluk ve bolluğun olmasına işarettir.

Kar yediğini gören yaz mevsiminde ise, bereket ve fayda görür. Kıs zamanında kar yemek fenadır, sıkıntıya delalet eder.

Cafer-i Sadık’a göre; rüyada kar görmek, altı şekilde tabir olunur. Geniş rızık, hayat, çok mal, ucuzluk, asker, musibet.