Rüyada Kurbağa görmek

Kulluk vazifelerini yerine getiren kimseye; kimseye zararı dokunmayan, temiz ve mütevazi bir kadına; kurbağa topluluğu hilekâr kavimlere, açıktan zikir yapan yoksullara, züht ve takva ehli insanlara yahut bekçilere delalet eder.

Rüyada görülen kurbağa, abid ve Allah'ın emirlerini yerine getirmeye çalışan bir kimseye yorumlanır. Rüyada kendisinin kurbağalarla beraber olduğunu gören kimse, yakınları ve komşularıyla güzel sohbet eder.

Kurbağa eti yediğini gören kimse, akraba ve komşularından cüzi menfaat görür.

Geçimini sudan sağlayan bir kimsenin kurbağa görmesi, hayra yorulur. Rüyada kurbağa yediğini gören kimse, bir mülke kavuşur.

Kurbağaların bir yere yahut yerleşim alanına topluca girmeleri azaba, çıkmaları -dua ve niyaz, namaz ve sadaka ile azabın kaldırılmasına, Kurbağaya rastlamak faziletli, salih bir kimse ile anlaşmaya delalet eder.

Kurbağalan avlamak, emsal ve akranlarını kahretmeye yorumlanır.

Çok akıllı ve bilgili bir arkadaşınızın olduğuna ve onun öğütlerine önem vermeniz gerektiğine işaret eder. Rüyasında kurbağa görmek veya sesini işitmek, bir grup tarafından başkan seçileceğine; kurbağayı zıplarken görmek, birileri tarafından izlendiğine yorumlanır. Çok yakın bir iyi arkadaşınız olduğuna da işaret eder. alın.

Rüyada kurbağaya rastladığını gören kimse, Salih, faziletli bir adamla anlaşır.

Bazı yorumcular da kurbağa hür, temiz, mütedeyyin, gönlü alçak ve kimseye eziyet vermeyen bir kadındır, derler.