Rüyada Sofra görmek

Rüyada sofra görmek, nimete, , davete icabet etmeye, refah ve Mutluluğa, cömert kimseye, düşmana galip gelmeye yorumlanır.

Sofra bezi büyük bir ülkeye yolculuk yapmaya, bu yolculuktan feyiz ve bereket meydana gelmesine yahut genişliğe ve rahatlığa delalet eder İnsanın özel yaşamını, aile durumunu, insanın sağlığını, iş hayatını belirler.

Ondan yenen şey de yorumca muteber tutulur.

Sofra, kıymet ve rütbe içerisinde bir ganimettir. Sofranın kaldırılması ganimetin bitmesidir.

Sofra, iyilik yapan cömert bir adamdır. Rüyada sofra üzerinde oturduğunu gören kimse, iyi ve cömert bir adamla sohbet' yapar.

Rüyada sofra görmek, sevinmek ve mutlu olmak anlamındadır.

Sofra üzerinde tertemiz yufkalar ve güzel yemekler bulunduğunu görse, bu rüya dost ve arkadaşlarının, dostluk ve sevgilerinin çokluğuna yufka ve yemeğin azlığı da onların dostluklarının azlığına yorumlanır. Her yufka bir dostluktur.

Sofra üzerinde bulunan bir veya iki çeşit yemek, rüya sahibi ve çocukları için rızıktır. . Sofradan çokça yemesi, rüya sahibinin yediği miktarda ömrünün uzun olmasına işarettir.

Sofra üzerinde görülen kalabalık, çoluk çocuğun çok olmasına yorumlanır. Sofra üzerinde birbirine zıt iki şeyin bir araya gelmesi, harbe işarettir.

Bazılarına göre; sofra görmek; ferah, intizam ve idareye delalet eder