Rüyada Yemek görmek

Rüyada güzel yemekler yediğinizi görmek, malınızın, rızkınızın ve saadetinizin artacağına, kötü yemekler yediğini görmek ise, keder ve üzüntüsünün artacağına işarettir.

Yemeğe davet edildiğinizi görmek, her gün temas etmekte olduğunuz insanlardan soğumağa ve onları beğenmemeye başlayacağınıza işarettir.

Rüyada et ile pişmiş yemek yediğini görmek, fakir için zenginliğe işarettir.

Rüyada sağ eli ile yemek yediğini görmek, sünneti Seniyyeyi uymaya, sol eliyle yediğini görmek de, düşmana itaate, dosta ise cefa etmeye işarettir

Karnınız acıktığı halde yiyecek yemek bulamadığınızı görmek, bulunduğunuz yılda birçok günlerinizi parasızlık ve ıstırap içinde geçireceğinize delalet eder.

Rüyada herhangi bir yemeğin ondan daha üstün bir yemek haline dönüştüğünü görmek, kalbin saflığına işarettir. Rüyada güzel yemek pişirdiğini görmek; bir memuriyete naili yete fakirlikten sonra zenginliğe ve rızka delalet eder.

Ekşimiş, bozulmuş yemek yediğinizi görmek, bir hastalığa tutulmanız ihtimali bulunduğuna işarettir.

Rüyada bir kap içinde yemek yediğini görmek; rüya sahibinin kanaatkâr olmasına işarettir.

Tek başına yemek yemek, kötü bir haber alacağınıza yorumlanır. Hareketlerinize dikkat etmeniz gerektiğini de belirtir. Birçok insanla yemek yediğinizi gördüyseniz, bolluğun ve refahın habercisidir. Kazanç elde edip, kazancınızı başka insanlarla paylaşacaksınız.