Rüyada Yumurta görmek

Rüyada yumurta zenginliğin ve mutluluğun işaretidir. Ayrıca evliliği de işaret eder.

Rüyada tavuktan henüz çıkmış bir yumurta görmek; eşinize hiç beklemediği bir anda bir hediye vererek onu mutlu kılacağınıza yorumlanır.

Tavuğun yumurtladığını gören kimsenin bir çocuğu olur.

Yumurtayla dolu çok çocuklu bir yuva, zenginliğin ve mutluluğun işaretidir Yumurta yediğinizi gördüyseniz, aile içi gerginlikler oluşacağına işarettir.

Sade yumurta yediğinizi görmek; Keder ve endişelerinizin gün geçtikçe artacağına ve bir türlü bu dayanılmaz durumdan kendinizi kurtaramayacağınıza işaret eder.

Taze pişmiş yumurta, kolaylıkla elde edilen rızıktır. Çiğ yumurta yediğini gören, haram mal yer yahut zina eder, ya da hüzün ve kedere düşer.

Yağda pişirilmiş yumurta yediğinizi görmek, küçümsenmeyecek bir mirasa konmanız ihtimali bulunduğuna, kırılmış yumurta görmek, bekârsanız kısa zamanda evleneceğinize, evli iseniz, giriştiğiniz bütün işleri başarı ile sona erdireceğinize yorumlanır.

Sucuklu veya pastırmalı yumurta yediğinizi görmek, iç organlarınızdan birinin hastalanması ihtimali bulunduğuna işarettir.

Bir başka rivayete göre de:Kucağına beyaz bir horozu alıp horozdan piliçler çıktığını görse, o yerde bir öğretmen tarafından çocuklara öğretilecek ilim ve sanata işarettir. Yumurtasının çok olduğunu gören kimsenin, zayi olmasından korkulan mal ve eşyasına işarettir.

Kendisine bir yumurta verildiğini gören kimsenin şerefli ve aziz bir çocuğu olur. Yumurtanın kırıldığını görse çocuğu vefat eder. Çok yumurta bekâr için evlenmeye, evliler için erkek çocuğa işarettir.

Pişmiş yumurtayı soyduğunu gören kimse mala erişir. Bundan dolayı yumurtanın beyazı gümüş, sarısı altındır. Yumurta evlat, kan ve hizmetçiye de işarettir. Yumurta bazen, kabirlere, güzel kadının dişlerine, hısım, akraba ve dostların bir araya toplanmalarına ve para biriktirmeye işarettir.