Rüyada Adet Görmek Görmek

Rüyasında aybaşı olduğunu görmek, dininin fesat olduğuna işarettir. Karisinin hayız olduğunu görmek, dünya islerinin zorlaşacağına, eğer karisi iyi ve dürüst bir kadın ise, dininin kuvvetine, bir kadının hayız olduğunu görmesi, onun bir mala sahip olacağına delalet eder. Gerek erkek ve gerek kadın hayız olduğunu ve gusül edip elbisesini giydiğini görmesi, dünyada ve ahrette isteğine kavuşacağına işarettir.
Ebu Said El-Vaiz’e göre; bir kadın hayız olduğunu görse, eğer kısır ise çocuğu olur. Bazı yorumcular, hayız görmek yalana delalet eder, diyorlar.
Es Salimi’ye göre; ihtiyar bir kadının kendisini kirlenmiş görmesi ecelinin yaklaştığına, küçük kızın bu rüyayı görmesi bikrinin (kızlığının) izalesine, bir rivayete göre ihtiyar kadın ile küçük kızın hayız görmesi ölüme, diğer bir rivayete göre de, küçük kızın bu rüyayı görmesi evleneceğine işarettir.
Bir başka rivayete göre de: Rüyada hayız olduğunu gören kimse mahremine yakınlıkta bulunur.
Kadın kendisinin hayız olduğunu görse, günah sayılan bir ise bulaşır. Yıkansa günahtan tövbe eder, üzüntü ve kederi gider. Bir kadın kendisinde hayız kani olmayan bir kan olduğunu görse, kendisi için bir adet haline gelen ve kurtulmak istediği halde kurtulması kolay olmayan bir suç ve kabahatte bulunur.
Bir kadın rüyada hayız olduğu halde kocasının kendisiyle cinsi münasebette bulunduğunu görse, kocası ile beraber bulundukları şehirden göç ederler.
Bazı tabirciler, erkeğin kendisini hayız olarak görmesi, yalan söylemesi olarak yorumluyorlar. Başka bir rivayete göre de; erkeğin rüyada hayız olduğunu görmesi, kendisine helal olmayan bir kadınla cinsi münasebette bulunmasına işaret eder.
Hanımının hayız olduğunu gören kimsenin is ve mesleğinde durgunluk olur. Hanımının hayız olduğunu gören kimse, arzu ve istekleri yasaklanır, arzusuna kavuşmadan mahrum olur. Hayız, dinde oruç ve namazda noksanlıktır.
Hayızın hastalıkla tabir edildiği de söylenmiştir. Gebe kadının hayız olduğunu görmesi erkek çocuk doğurmasına işaret eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir