Rüyada Ağaç çeşitleri Görmek

Rüyada yaşlı bir meşe ağacı görmek, hayatınızın bahtiyar ve mesut geçeceğine ve ömrünüzün uzun olacağına yorumlanır.
Elma ağacı, aşk hayatında çok mutlu olacağınıza ve fevkalâde tatlı anlar yaşayacağınıza. Elma ağacı hizmet sahibi adamdır.
Mersin ağacı kıskanç bir kimseyle hayatınızı birleştirerek kederli ve sıkıntılı anlar geçireceğinize.
Hastanın rüyasında mersin ağacı görmesi hastalığından kurtulmasına işaret eder. Bazen mersin ağacı, tahsilinden, arzu ettiği şeyden ümidinin kesilmesine işarettir. Bazı tabirciler de, ahdini yerine getiren kimseye işaret eder, demişlerdir. Evinde mersin ağacı görmek devamlı bir hayırdır. Mersin ağacını diktiğini gören kimsenin islerinde tedbirli hareket etmesi ile tabir edilir. Mersin ağacı, daimi dostluğa ve imarete, devamlı sevinç ve rahata işaret ettiği gibi mala da işaret eder.
Selvi ağacı, derin keder ve ıstıraplarla karşılaşacağınıza,
Defne ağacı, hayatınızın zaferler ve başarılarla dolu olacağına yorumlanır.
Kına, gül ve solhan ağacı gibi yalnızca kokusu olan ağacı rüyada görmek, iyilik sahiplerine, amelsiz ilme veya bir şeyi yapmaksızın söylemeye işaret eder. Turunç, limon ve ağaç kavunu gibi hem meyvesi yenen ve hem de koklanan ağaçları görmek dış ve içinin iyiliğine, ilimle beraber amelin ve sözle beraber fiilin bulunmasına işaret eder.
Hurma, ceviz ve bunlara benzer, kokusu olmayıp yalnız meyvesi yenen ağaçları görmek, kendilerinden ancak zahmet çekmekle bir şeyin alınması mümkün olan büyük kimselere işaret eder.
Ilgın ve çam yaprakları ile deri tabaklanan meyvesiz ve kokusuz ağaçları görmek, cimriliğe işaret eder.
Yaprağını döken ağaçları görmek, duruma göre fakirliğe, zenginliğe, ezberciliğe, unutkanlığa, üzüntü ve sevince işaret eder.
Çınar ağacı görmek, eline altın ve gümüş geçeceğine.
İğde ağacı görmek, helal mala kavuşulacağına.
Fındık ağacı görmek, haram mala.
Kiraz ağacı görüp meyvesinden yemek, herkes tarafından sevilecek bir erkek çocuk sahibi olunacağına işarettir.
Rüyada cennetteki tuba ağacını görmek, onun gölgesinde duranın veya ona dayanan kimsenin yerinin güzel olacağına işaret eder.
Bazen de tuba ağacını görmek, yalnız ibadet tercih ederek dünyadan alakayı kesmeye, arkadaş veya şöhretli kimselerden menfaat görmeye işaret eder.
Hurma gibi iyi ağaçlar, güzel söze,
Soğan, sarmasak ve ebucehil karpuzu gibi ağaçlar ise, çirkin ve yaramaz sözlere işaret eder.
Eğer ağaç zeytin ağacı olursa, zalim, vaiz, yolcu veya hâkim ya da doktor bir kimse ölür.
Rüyada, Kuran’da övülen zeytin ağacını dikenli olarak görmek, o ağacın dikenleri rüya sahibini kötülüklerden meneder şeklinde yorumlanır.
Rüyada hurma ağaçlarının çok olduğunu gören kimse, o ağaçların sayısınca adamlara sahip olur.
Eğer hurma ağaçları bostan ve hurma ağacı olmayan herhangi bir yerde olursa, onlara sahip kimse için akar, tarla ve çiftliktir.
Rüyada hurma ağaçlarının meyvesine yetiştiğini gören kimseye, birtakım adamlardan veya tarla ve çiftlik gibi şeylerden mal isabet eder.
Eğer gördüğü ceviz ağacı olursa, cimri, faydasız ve güçlük çıkaran bir adama işaret eder.
Ceviz ağacının meyvesi de, meşakkat ve zahmetle elde edilecek bir mala işaret eder.
Bazı tabirciler, kış gününde üzerinde üzüm bulunan bir asma veya bir ağaç gören kimse, zengin zannettiği bir erkek veya bir kadına aldanarak malini sarf eder, dediler. Üzüm ağacının dalını (fidesini) kesmek şereftir.
Ayva ağacı, aklından faydalanılmayan akıllı bir adamdır.
Badem ağacı, garip bir adamdır.
Söğüt ağacı, dostundan çekingen, düşmanıyla görüşen bir adamdır.
Nar ağacı, din ve dünyalık sahibi bir adamdır, onun dikenleri günahlardan meneder. Nar ağacını kesmek, doğduğu yerleri ziyaret edemeyeceğine işarettir. Sedir ağacı şerefli, soylu, cömert ve faziletli kimseye işaret eder.
Ebucehil karpuzu adi verilen ağaç, dinsiz, zengin korkak bir adama işaret eder. Muz ağacı, din ve dünyalık sahibi zengin ve tedbirli bir adamdır.
Üzüm ağacı, sen, izzetli ve güç sahibi bir adamdır.
İncir ağacı, ailesine faydası olan ve düşmanları, kendisine sığınan bir adamdır. Dut ağacı, halk ve ailesi hakkında cömert, fakir ve düşkünlere yardımcı, mal ve çocuğu çok bir adamdır.
Fıstık ağacı, zengin, hafif ruhlu, cömert ve ailesiyle mesut bir kimsedir.
Kayısı ağacı, kendisinden faydalanılmayan doğru bir adamdır. Bazı tabirciler kayısı ağacı, sen bazıları münafık bir adam, bazıları da zengin bir kadındır, dediler. Rüyada kayısı ağacından meyve topladığını gören kimse, zengin bir kadınla evlenir.
Şeftali ağacı, zengin, yiğit ve çok mal biriktiren bir adamdır.
Keçiboynuzu ağacı, taydaşı (akranı) az bir adamdır.
Limon ağacı, halka faydası çok bir adamdır. Bazı tabirciler limon ağacı, mali çok ve bütün hallerinde hayırlı ve faydalı meşhur bir kadındır, dediler.
Portakal ağacı görmek, güzel birisine işaret eder.
Dağ armudu ağacı, adi bir kimseye işaret eder. Bu ağaç üzerinde oluğunu gören kimse, inat, adi ve yabancı bir adamla münasebet kurar.
Bazı tabirciler, dağ armudu ağacı, şerefli ve sağlam bir adama işaret eder, dediler.
Abanoz ağacı, sevinçli, zengin bir kadın yahut kalbi kâh zengin bir erkeğe işaret eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir