Rüyada Ağrı Görmek

Rüya esnasında hissedilen ağrı, günahtan nedamet duymaya delalet eder.
Rüyada ağrı çekmek, sağlıklı, huzur ve güven içinde yaşanacağını belirtir. Ağrının dinmesi, umulmadık ve önemli bir yardımın alınacağına işarettir. Ağrı çeken bir insan veya hayvana yardım etmek girişilen işlerde başarıya ulaşılacağını belirtir.

Sevgiliniz sizi hayal kırıklığına uğratıp kalbinizi kırabilir. Hayatınıza kendi menfaatleri için sizi kullanmak isteyen biri girebilir. Ya da önemsiz bir hastalığa yakalanacağınız anlamına gelir.

Rüyada ağrı çekmek çok çeşitli yorumlara tabi tutulmuştur. Birçok tabirciler rüyada görülen ağrıyı iyiliğe ve sağlığa yorumlamışlardır. Buna rağmen ağrının bulunduğu yere göre ayrı, ayrı da yorumları yapılmıştır. Bas ağrısı, üzüntüye ve düşünceye; boyun ağrısı şaşkınlığa ve ne yapacağını bilememeğe; diş ağrısı, kin beslemeğe; göz ağrısı, uzağı görememeğe ve bu yüzden islerinin aksamasına; bel ağrısı takatsizliğe ve tembelliğe; göğüs ağrısı, rakipleri için kötü şeyler düşünmeğe; diz ağrısı tembelliğe; ayak ağrısı uzun bir yolculuğa yorumlanmıştır. Dil ağrısı, rakiplerinin kendisine karşı yapacakları haince ihanete delalet eder.
Boyun ağrısı, rüya sahibinin geçimsizliğine ve şikâyetin hâsıl olmasına işaret eder. Bazı tabirciler, boyun ağrısının, rüya sahibi için emanete ihanet etmesi ya da Allahü Teâlâ tarafından üzerine inecek azaba işaret ettiğini söylemişlerdir. Rüyada omuz ağrısına yakalandığını görmek, rüya sahibi için kötü kazanca ve kötü bir is yapmasına işaret eder. Bir kimse rüyada karin ağrısına yakalandığını görürse, bu rüya kendisinin hanımına fena muamele yaptığına işarettir. Kalp ağrısı, rüya sahibinin itikadının bozuk olmasına, ciğer ağrısı, çocuğu hakkında fena muamele yapmasına işaret eder.
Rüyada şiddetli bir dalak hastalığına yakalanırsa, rüya sahibinin ölümünden korkulur. Akciğer ağrısı ise, ölümün yaklaştığına işarettir. Sırt ağrısı, rüya sahibinin kardeşinin öleceğine işarettir.
Rüyada belinin büküldüğünü gören kimsenin, fakir düşmesine ve yaslanmasına işarettir. Ayak ağrısı, Allahü Telalaya isyan edilen yerlerde dolaşmaya işaret eder.
Bazı tabircilere göre, ayak ağrısı malin çokluğu ile tabir olunur. Uyluk ağrısı, rüya sahibinin kavim ve kabilesi hakkında fenalık yapmasına işaret eder. Ayrıca erkek çocuğunun olmasına da işaret eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir