Rüyada Akıl hastanesi Görmek

Oyun yerlerine, anlamsız konuşmalara, malın elden gitmesine, çoluk çocuktan ayrılmaya, Kendini akıl hastanesinde görmek genişlik, kolaylık ve rahatlığa delalet eder.
Yaşamın kötüye gitmesi anlamındadır.
Rüyada akil hastanesini görmek, hamama delalet eder. Çünkü hamam cin ve şeytanin avret mahallerinin açıldığı ve çirkin şeylerin meydana geldiği yerdir.
Bazen akil hastanesini görmek, mektebe delalet eder. Çünkü mektepte çocuklar için nazikâne muamele yapılır ve okumakla kendisine fayda verecek şeylerde onlara ısrar edilir.
Bir ölü akil hastanesinde görülse, o ölünün cehennemde olduğuna delalet eder. Çünkü akil hastanesi deli gömleği, tecrit odaları bulunan bir yerdir.
Bir kimse rüyada kendisini hastalarla beraber akil hastanesinde olduğunu görse, bu rüya şeriatça hapsedilmesine, delilerle beraber bir arada olduğunu görse, gören kimse, suçlu ve canilerle beraber hapse atılmasına delalet eder. Eğer bu rüyayı gören sağlamsa, hastalanır, eğer hastaysa, hastalığı uzar. Yahut yabancı bir yerde ya da şehit olarak ölür. Bazen de bu hastaneyi görmek, fakir için erişeceği genişlik, kolaylık ve rahatlığa kavuşmasıyla insanlardan bir şey istememesine delalet eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir