Rüyada Anahtar Görmek

Rüyada anahtar kaybetmek, erkekler için yakında evini değiştireceğini, kadınlar için aile hayatında vuku bulacak geçimsizliği haber verir.
Anahtar bulan kuvvet ve devlet bulur, işleri kolaylaşır, bir kapıyı açmak işlerinde başarıya, anahtar deliğinden içerisini seyretmek yakında etrafının bir takım dalkavuk insanlarla sarılacağına işarettir.
Anahtar, kapıları açan bir âlettir. Bu sebeple rüyada anahtar görmek, rızka veya yardıma delâlet eder.
Ve yine anahtar görmek, o kişi için yüce Allah’ın lütuf ve ihsanına delâlet eder. Anahtar, ilim ve Kuran’ın kapısını açmakla da tabir olunur.
Kirmaniye göre ise, anahtar ile bir yeri açmak hayra, kapamak ise şerre delâlet eder.
Elinde birçok anahtarın olduğunu gören kimse, büyük ve şerefli bir saltanata nail olur.
Yine rüyada bir kapıyı veya bir kilidi açtığını gören kimse, düşmanına gelip gelir.
İmam Nablusi demiştir ki: Rüyada anahtar görmek: Rızık, muavenet, ilim, evlat, zevç, mal, felah, kabul olunan dua, hac farizası, vali ve sultan ile tabir olunur.
Demirden yapılmış bir anahtar görmek, kuvvetli ve şöhretli bir kimseye ve işlerin açılmasına, selâmete delâlet eder. Bir kimse rüyada bir kapıyı anahtarla açtığını görse, yüce ve Kerim olan Allah’ın yardımı ile murad ettiği şeye nail olur.
Anahtar
Anahtarla bir yeri açmak hayra, kapatmaksa şerre delalet eder. Anahtar, Allah’tan bir şey istemeyle, dua ve istiğfar ile tabir edilir. Elinde bir anahtar olduğunu görmek abdest alıp ibadet etmeye; elinden anahtarın düştüğünü görmek namazı eda etmekte gevşek davranmaya delalet eder. Ayrıca anahtar görmek, rızık, ilim, evlat, elçi, mal, define, koca ve hacca gitmekle tabir edilir. Elinde birçok anahtar olduğunu gören kimse büyük bir mertebeye erişir. Anahtar ile bir kapıyı veya kilidi açtığını gören, büyük bir zatın yardımıyla düşmanına galip gelir. Bir anahtar aldığını gören hazine bulur; eğer arazi sahibi ise toprağından istifade eder.
Rüyada anahtar kaybetme, erkekler için, ev değişikliğine, kadınlar için, aile yaşantısında geçimsizliğe işarettir. Anahtar bulmak güç ve iyi bir gelecek sağlayacak bir işe başlanacağına işarettir.
Rüyada anahtar kaybetme, erkekler için, ev değişikliğine, kadınlar için, evliliğinde geçimsizliğe işarettir. Anahtar bulmak güç ve iyi bir gelecek sağlayacak bir işe başlanacağına işarettir. Anahtarla kapı açmak, problemlerin çözümünün göründüğünden daha kolay olduğuna işarettir Kırık anahtarı görmek, çevrenizde arkanızda konuşan dostlarınızın varlığına işarettir. Anahtar çalınması, işlerinizi boş vermenizden dolayı çok zor durumlara düşeceğinize işarettir.
Hayatınızda beklenmedik değişiklikler olacağının işaretidir. Anahtar bulmak, mutlu bir iş ve aile hayatına, kaybetmekse gereksiz maceralara yorumlanır.
Yeni bir umut, yeni bir fırsattır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir