Rüyada Bakkal Görmek

Rüyada bakkal görmek, iyiliksever, çevresi için çalışan bir kimseye işarettir.

Çok dürüst bir kişiliğe sahip olduğunuza ve kimsenin hakkına göz dikmediğinize işarettir.

Sırlara vakıf, kişinin maddi durumunu bilen kimseye, Bakkalın verdiklerine karşılık para almaması iyilik görmeye, bakkalın insanı dikkatle dinlemesi ya da söylenenleri not olması devlet adına bilgi toplayan birine, bakkal bazen peşin para ile yapılacak karlı ticarete ya da satın alınacak mala delalet eder.

Çok dürüst bir kişiliğe sahip olduğunuza ve kimsenin hakkına göz dikmediğinize işarettir.

Bakkal loş, karanlık ve içi pek seçilmiyorsa kişinin adı dedikoduya karışır. Bakkal aydınlık ve temizse insan iyi sözler işitir. Bakkaldan alışveriş yapmak, kısmet geleceğine işarettir.

Bakkal görmek kısmet ve sağlığa işarettir. Rüyasında bir bakkal dükkânına girdiğini görmek, evine yeni bir şeyler satın alacağına; bakkaldan bazı yiyecek maddeleri alıp evine getirdiğini görmek, beklediği bir isinin olacağına ve eline hayli para geçeceğine; bakkaldan seker ve ona benzer tatlı şeyler aldığını görmek, beklemediği misafirleri ağırlamak zorunda kalacağına bir bakkalla dükkân içinde el sıkıştığını görmek, yiyecek bakımından sıkıntıya düşeceğine; bakkal dükkânının kapalı olduğunu görmek, rızık yüzünden darlık çekeceğine işarettir.

Cafer-Sadik’in söylediğine göre, rüyada bakkal görmek, üç şekilde tabir olunur: Dünya islerinde kazanca, çalışmaya, hayır ve menfaate Bazılarına göre; Rüyada bir bakkal görmek, din islerine, dünya islerinden daha fazla zaman ayırmanız yüzünden, maddî bakımdan sıkıntıya düşeceğinize delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen bakkal, halkın mal ve sırlarına emin olan bir kimsedir. Rüyada bakkalı görmek, verdiği meyveler için para almadığı takdirde makbuldür. Bazen de bakkalı görmek, evlat, es, peşin mal ve gelecekte meydana gelecek kazanca işaret eder.

Rüyada bakkal görmek, Tarafsız biri olduğunuza ve herkes tarafından sevildiğinize işarettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir