Rüyada Bal arısı Görmek

Bakınız; Arı.
Rüyada bal arışım görmek, onu besleyen kimse için korku ile beraber bolluğa ve zenginliğe işaret eder.
Çiftçiler için rüyada bal arısı görmek, hayır, ucuzluk ve bolluğa işaret eder. Çiftçi olmayanlar için an görmek, düşmanlığa işaret eder.

Bal arısı görmek, güler yüzlü çalışkan, kazancı yerinde hayırlı bir adamla tabir olunur. Bir rivayete göre bal arısı kazançla bereketle; diğer bir rivayete göre de faydalı ve herkesi iyiliği ile memnun eden bir adamla tabir olunur.
Rüyasında birçok bal arısı bulduğunu yahut aldığını gören, nimet ve ganimete erer.
Kirmanî’ye göre; rüyasında bal arısı bilim adamı ve bir rivayete göre de, herkese menfaati dokunan ve ticaretle uğrasan adamlara delalet eder.
Arının kendisini soktuğunu gören zahmetle helal mal kazanır. Bal arısını öldürdüğünü gören malından zarara uğrar.
Ebu Sait El-Vaiz’e göre; arî kovanından bir şey çıkardığını gören, ev halkı ve tanıdıklarına zulüm eder.
Kovandan bir şey çıkardığı sırada arılar üzerine toplandığı halde ona eziyet vermedikleri ve onu sokmadıklarını gören, akrabalarının aleyhinde toplanmasına ve fakat tecavüzleri olmayacağına, eğer toplanan arılar kendisini sokarsa aleyhindeki kıyamdan zarar göreceğine, arıların hücumundan dolayı öldüğünü görmek o memleketten çıkıp gideceğine işarettir.
Rüyada arı görmek rızıkla yorumlanır. Rüyasında bir ar kovanının basında bulunduğunu ve arıların kovana girip çıktıklarını görmek geçim sıkıntısı çekmeyeceğine, rızkının bol olduğuna delalet eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir