Rüyada Bayrak Görmek

Şeref, iyi hal, yücelik ve izzettir.
Rüyada kendi bayrağınızı görmek, erkek için şeref ve itibarının artacağına. Kadın için, vefakâr bir kocaya nail olacağına, bayrağınızı bir top arabasına çekilmiş görmek, çok heyecanlı ve mesut günler yaşayacağınıza yorumlanır.
Elinde bayrak taşımak şeref ve makamla, elindeki bayrağı düşürmek makamını yitirmekle, Bayrak görmek doğru yolu bulmaya delalet eder.
Tamamen kırmızı renkli bir bayrak görmek, bir ihtilâl hareketinin başlangıcına veya şehrinizde yangın çıkacağına, siyah renkli bir bayrak görmek, bir ölünün arkasından pek çok gözyaşı dökeceğinize, beyaz bayrak görmek, evlerinizin eski parlak günlerini hatırlayarak kendinize bundan bir ders payı çıkaracağınıza işaret eder.
Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen, sarı bayraklar, ordu içinde veba hastalığı bulunduğuna, yeşil bayrak hayırlı bir yolculuğa çıkmaya, beyaz bayraklar yağmura, siyah bayraklar da kıtlığa işaret eder.
Rüyada dalgalanan bayrak görmek, şanslı bir dönemde olduğunuzu belirtir. Durgun, sarkan veya yarıya kadar çekilmiş bir bayrak, sıkıntılı olaylar yaşanacağına işarettir.
Bir düşman elinden bayrak aldığınızı görmek, iş veya memuriyet hayatınızda büyük basanlar kazanacağınıza, dost bir devletin bayrağını görmek, dostlarınızla olan ilişkilerinizin çok iyi bir duruma gireceğine delalet eder.
Düşman bir devletin bayrağını görmek, derecesiz bir surette üzüleceğiniz bir olayla karşılaşacağınıza, yırtık bir bayrak görmek, büyük bir korku geçirerek hastalanacağınıza işaret eder.
Toprağa bayrak gömdüğünüzü görmek, gömdüğünüz bayrak miktarınca başınızdan nikâh geçeceğine ve hepsinin de varlıklı kızlarla (erkeklerle) olacağına işaret sayılır.
Dalgalanan tek bayrak görülürse, genç bir erkek için bir dostu tarafından yardıma çağırılacağına, otuzunu geçmiş ise mevki ve övünç sağlayacak başarılı bir ise girişeceği anlamına gelir
Nablusi’ye göre; rüyada bayrak görmek zafer işaretidir. Rüyada evinin kapısına bayrak asıldığını görmek, evinin düşman şerrinden emin olacağına; penceresine bayrak asıldığını görmek, ona haset edenlerin nazarından kurtulacağına delildir
Elinde bayrak olduğu halde sokakta yürüdüğünü görmek, düşmanlarına karşı üstün geleceğine, başkasının elindeki bayrağı alıp evine getirdiğini görmek, bir mirasa konacağına yahut bir piyangodan büyük bir para kazanacağına delalet eder.

Bir Cevap Yazın