Rüyada Bit Görmek

Rüyada bit görmek, bit temiz çamaşırda ise, işinizde veya memuriyetinizde bir derece terfi edip yükseleceğinize ve bir taraftan ümit ettiğiniz parayı elde edeceğinize yorumlanır.
Kirli çamaşırda görülen bit, borcunuzun, ödeyemeyeceğiniz bir seviyeyi bulacağına ve bu halin size korkulu dakikalar geçirteceğine, çamaşırlarınızda bir sürü bit gezdiğini görmek, kötü huylu kimseler arasına düşerek seviyenizi kaybedeceğinize işaret eder.
Rüyada bit öldürmek, bir yakınınıza karşı acımasızca davranacağınıza işarettir. Bit sirkesi ise fesatlık ve kötülük anlamına gelir.
Bitlenmek bol paraya kavuşacağınıza ve dostlarınızın birden artacağına işarettir. Bitler tarafından sarılmak sermayenizin sürekli artacağına ve her geçen gün daha iyi duruma geleceğine yorumlanır.
Bitlerin vücudunuzu ısırarak kaşındığınızı görmek, muhitinizdeki zayıf karakterli kimseler yüzünden sizin de her gün biraz daha gerilemekte olduğunuza, bir büyük bitin vücudunuzdan çıkıp gittiğini görmek, elinizden mal ve para çıkacağına yahut telâfisi imkânsız bir hata işleyerek ruhen azap çekeceğinize delalet eder.
Üzerinden bit dökülmesi paranızın bol olduğu için birçok arkadaşınız olacağına işarettir.

Bir biti tutup öldürmeden yere attığınızı görmek, Peygamber Efendimizin sünnetlerine aykırı bir harekette bulunacağınıza, (Peygamberimiz, biti öldürmeden yere atmayı yasak etmişlerdi.) birçok bit öldürdüğünüzü görmek, üzüntülerinizi atarak feraha çıkacağınıza delil sayılır.
Rüyada bit görmek; bir hastalıktan sonra sağlığa kavuşmaya, bit öldürmek; yakınlarından birini üzmeye, bitlendiğini görmek; dostlar edinmeye ve zengin olmaya, bitleri üzerinizden atmak; malınızı har vurup harman savuracağınıza işarettir.

Bir Cevap Yazın