Rüyada Boncuk Görmek

Rüyada boncuk görmek, size çokça gözyaşı döktürecek kederli, korkulan bir olayın gerçekleşmesinin habercisidir.
Rüyasında bir yerden boncuk alan genç bir kız asık olur. Evli kadın içinse esinden duyacağı tatlı sözlerdir. Erkek için ise bu rüya gizli bir ilişkiye işarettir.
Yeşil boncuk başarılı olunacağına, sarı olayların planlandığı gibi gitmemesine, mavi boncuk iyi bir habere, pembe birinden yardım istemeye, kırmızı boşa para harcamaya, siyah bir hastalığa anlamındadır.
Rüyada boncuk görmek, yakın çevreden birinin kötü bir olayla karsılaşacağına işarettir.
Salimi’ye göre; rüyada bir boncuk bulduğunu gören az mala ve nimete nail olur yahut bir yolculuk sonunda eline mal geçer.
Cabir’ül-Mağribî’ye göre: rüyasında bir boncuk bulduğunu veya satın aldığını gören, bir hizmetçi alır. Eğer boncuk beyazsa, hizmetçi iyi bir kimsedir. Eğer yeşil ise dindar ve çalışkandır. Eğer siyah ise dinsiz, kati kalpli ve fena huylu bir kadın olarak tabir olunur.
Bazıları demiştir ki: Rüyada dizili olmayıp dökme olduğu halde renkli boncuklar görmek, düşünce ve zihnin önemsiz şeylerle uğraştığına delalet eder. Renkli ve dizi halinde boncuklar görmek, mal ve mülke delalet eder.
Rüyada bir takim boncukları delmekle meşgul olduğunu gören adi bir kadın ile evlenir. Boncukları bulduğunu gören, önemsiz bazı bilgiler öğrenir. Cafer-i Sadık’a göre: rüyada boncuklar görmek dokuz şekilde tabir olunur: Ahlaksız bir es, ahlaksız bir hizmetçi, önemsiz sermaye, edep, terbiye, evlat, erkek hizmetçi, yanaşma, uysallık. Rüyada görülen boncukların çok veya az olması, iyi ve kötü her hali bu dokuz şeye nispet edilerek rüyayı görenin haline ve sekline göre tabir olunmalıdır.

Bir Cevap Yazın