Rüyada Borç Görmek

Rüyada birisine borç para verdiğinizi görmek, bir türlü halledemediğiniz bir meseleden dolayı can sıkıntısına tutulacağınıza, birisinden borç para aldığınızı görmek, fakirliğe, yoksulluğa sıkıntı ve zillete düşeceğinize, borç ödediğinizi görmek, dini vazifelerinizi yerine getireceğinize ve sıkıntıdan kurtulmaya, akraba ziyaretine ve zor olan şeyin kolaylaşmasına; hac mevsiminde ise hacca gitmeye, Vadesi dolan borcu ödemek zekâtını vermeye; Borçlu olmadığı halde borcu olduğun görmek helal kazanca yahut hayır yapmaya delalet eder.

Borcunuzu ödediğinizi görmek ayrılıkların sona ereceğine yorulur. Fakir birisinin dertlerine çare bulmaya ve zor durumdaki insanlara yardım edeceğinize işarettir. Borç vermek maddi imkânların dar olduğu sırada bir aşk yaşamak anlamına gelir.

Bazı tabirciler, borç ödemek, yolculuktan dönmektir, dediler. Bir kimse rüyada, borç ile mahkûm olduğunu ve kendisinin de borcu itiraf ettiğini, hâlbuki gerçekten (uyanıklıkta) böyle bir borcunun olmadığını görse, bahsedilen borç onu ihata eden günahı ve ahrette de azaba düşüreceği kötü ameldir. Yahut göreceği bazı dert ve hastalıklardır.
Rüyada borç için üzülmek; rüyayı gören kişi borçlu ise beklenmedik bir yerden gelecek para ile borçlarını ödeyeceğine işarettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir