Rüyada Boşanmak Görmek

Rüyada karı boşadığınızı görmek, bugünlerde büyük bir can sıkıntısına tutulacağınıza işarettir.
Bazı muabbirler rüyada karı boşamayı, bulunduğunuz mülkü ve mahalli terk ederek başka diyarlara göç edeceğinize veya işleriniz bozularak sıkıntıya düşeceğinize; bazı muabbirler de eğer rüyada boşadığınız karınız hasta ise, onun vefat edeceğine işaret saymışlardır.
Bekârın eşini boşaması bulunduğu durumu terk etmesine, geçerli bir sebeple eşlerin ayrılması her iki taraf için zenginliğe, Boşandığı eşine dönmek eski duruma avdet etmeye, hastanın iyileşmesine yorumlanır.
Boşandığına üzülmek veya kızgınlık sonucu boşandığı eşine dönmek işlerin düzelmesine delalet eder.
Rüyada boşandığını gören erkekse, maddi kazanca, kadınsa evlilikte tartışmalı bir döneme işarettir.
Ebu Sait El-Vaiz’e göre: karisini boşadığını gören zengin olur. Bir rivayete göre bu rüya sahibi çalıştığı yerden ayrılır. Diğer bir yoruma göre de, rüya sahibi memursa isinden atılır. Rüyada karisini kesin surette boşadığını gören, elindeki isini terk eder ve onu bir daha yapmak istemez.
Rüyasında karisini boşadığını ve sonra onu kıskandığını gören, tekrar almak için yalvarır. Çünkü yorumculara göre kıskanmak hırstır. îbn-i Sirin’e göre: rüyasında karisini boşadığını gören şerefini ve itibarini kaybeder. Eğer rüya sahibinin başka bir karisi varsa malında eksilme olur. Karisi olmadığı halde rüyasında karisini boşadığını görenin eceli yaklaşmıştır. Kirmanî’ye göre: rüyada kari boşamak su şekilde tabir olunur: Zenginlik, ortaktan ayrılma, isinden ayrılma, ticaretini terk, malinin elinden çıkması, istemediği bir şeyin olması, Karisini boşadığını gören, en sadik bir dostunu şiddetle azarlar veya onu suçlar.
Karisini boşadığını gören, eğer dindar ise, dünyadan elini çeker ahret için meşgul olmaya baslar.
Ibn-i Kesir’e göre: rüyada esinden boşandığını görmek, erkekse bulunduğu bir iste başarısız olmaya, kadın ise evleneceğine delalet eder.
Abdulgani Nablüsî’ye göre: boşanma rüyası karıkoca arasındaki bağın daha da kuvvetlenmesi demektir.
Bekâr bir kimse rüyada karısından boşandığını görürse, bir kıza asık olur. Genç bir kızın bu rüyası onun evleneceğine işarettir.
Boşanma genellikle iyiye yorumlanmaz. Evli bir insanin rüyasında boşandığını görmesi, eğer hakikatte bekâr ise tanıştığı insandan ayrılacağına, evli ise esinden boşanacağına işarettir. Rüyanızda boşandığınızı görmek, evliliğinizde birtakım sorunlar var demektir. Eğer bekârsanız sevgilinizden ayrılacağınız anlamına gelir.
Rüyanızda boşandığınızı görmek, evliliğinizde birtakım sorunlar var demektir. Eğer bekârsanız sevgilinizden ayrılacağınız anlamına gelir.

Bir Cevap Yazın