Rüyada Buğday Görmek

Kişinin rüyada buğday görmesi, meşakkatle kazanılan şerefli bir mala delalet eder.
Buğday ekip kan biçtiğini görmek, faiz yemeye delalet eder.
Rüyada buğday görmek: Sıhhatli ve refahlı bir hayata başlayarak kendinizi son derece mesut hissedeceğinize,
Rüyada buğday satın aldığını gören kimse, nimete, servete, berekete erişir, bir taraftan elinize mal ve para geçeceğine, bolluğa ve ucuzluğa kavuşacağınıza veya evlenerek çok çocuk sahibi olacağınıza yorumlanır.
Elinizle buğday karıştırdığınızı görmek, evinizin bereketi kaçarak sıkıntılı bir hayat sürmeye başlayacağınıza, tarlaya buğday serptiğinizi görmek, muharebeye gitmeniz ihtimali bulunduğuna veya iş hayatınızda mevkiinizi korumak için çok gayret sarf etmek ve rakiplerinizle çetin mücadeleler yapmak zorunda kalacağınıza delalet ederi

Bir kimsenin rüyada buğday ektiğini görmesi, Allah’ın rızası olan bir işe, iç âleminizin dış görünüşünüzden daha güzel olduğuna ve fakat bunu kimseye anlatamadığınıza delalet eder.
Yeşil başaklar görmek, ucuzluk ve bolluk ile tabir olunur.
Yaş buğday yediğinizi görmek: son derece bol ve bereketli bir sene geçireceğinize ve eğer evlenmek niyetinde iseniz, bu arzunuzu bu yıl içinde gerçekleştirmenizin isabetli olacağına işaret eder. Bir adam rüyada yaş buğday yediğini görse; bu rüya, ibadet ve iyiliğe delalet eder.
Kuru buğday yediğinizi görmek, O sene memleketinizde kıtlık olacağına ve yiyecek maddelerini tedarik hususunda güçlüklere uğrayacağınıza, pişmiş buğday yediğinizi görmek, kimsenin hoş görmediği hareketlerde bulunarak dostlarınızın ve yakınlarınızın sevgi ve muhabbetlerini kaybedeceğinize delalettir.
Ağzınızın veya midenizin kuru buğdayla dolmuş olduğunu görmek, ömrünüzün son günlerini yaşamakta olduğunuza, büyük bir buğday tarlası görmek, kendinizi neticesiz bir aşka kaptırarak bu yüzden işlerinizi ihmal edeceğinize ve devamlı surette gerileyeceğinize yorumlanır.
İçi buğday dolu bir çuval görmek, işlerinizi yürütmek için devamlı surette güçlüklerle mücadele etmek zorunda kalacağınıza, ekini biçtiğini görmek, eğer vaktinde ise, O yıl içinde yeni işlere atılarak çok para kazanacağınıza ve sıhhatinizin de mükemmel olacağına, vaktinde değilse, şehriniz halkı arasında dedikoduculuğun ve birbirini çekememezliğin artacağına ve ölüm nispetinin çoğalacağına delil sayılır.

Bir Cevap Yazın