Rüyada Cami, mescit ve medrese Görmek

Rüyada cami veya mescit görmek yapılan işlerde başarı kazanacağına arzuların gerçekleşeceğine işaret eder.
Büyük cami melike, küçükleri ise oranın yöneticisine; şeref ve itibara, Cami ve mescit sultan ve onun adamlarına, hâkim ve kadılara, âlim ve fıkıhçılara, kadri yüce ve muhterem bir kadına; çarşı ve ticarete işarettir.
Camiinin mihrabı, imamına, minberi devlet başkanı yahut hatibine işarettir. Camiinin sergileri, şehrin hayır sahiplerine ve namaz kılmak için camide toplananlara işarettir. Camiinin müezzini, şehrin sözü dinlenip kabul edilen yöneticilerine, itaat edilen, halkı hidayete davet eden ve duasına inanılır âlimlerine işarettir.

Rüyada cami veya mescit görmek, temiz bir ruh ve imana malik bulunduğunuza, cami veya mescit bina ettirdiğinizi görmek, iyi ve mesut bir evlenme yapacağınıza ve saadetinizin sonsuz olacağına, kâr ve kazancınızın artacağına ve kısmetlerinizin açılacağına yorumlanır.
Cami veya mescidin kapısında uzunca bir zaman bekledikten sonra kapının açıldığını görmek, akraba veya dostlarınızdan birisiyle veya birkaçı ile aranızda dargınlık çıkacağına ve fakat bir müddet sonra tekrar barışacağınıza tabir edilir. Bir cami veya mescide girip hemen secdeye kapanarak tövbe ve istiğfar ettiğinizi görmek, günahlarınızdan halâs olacağınıza, cami veya mescide girmek istediğiniz halde kapılarının kapalı olduğunu görmek, işlerinizde güçlükler baş göstereceğine ve bu yüzden

Üzüntüye ve kedere tutulacağınıza yorumlanır.
.
Cami ve mescidi bizzat bina ettiğinizi görmek, büyük bir mevki veya memuriyete nail olacağınıza yahut iyi bir evlenme yapacağınıza veya hacca gideceğinize işaret eder.

Camide namaz kılarken mihrabın veya minberin yıkıldığını görmek, bir ölüm haberi alacağınıza veya gurbetteki bir yakınınızla uzunca bir zaman buluşamayacağınıza, camiin bir direğinin veya kubbesinin çöktüğünü görmek, evinizde veya şehrinizde yangın çıkacağına yahut bir felâket haberi alacağınıza işarettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir