Rüyada Cehennem Görmek

Rüyada cehennemin görülmesi büyük günahlar ile tabir olunur.
Rüyada cehenneme girdiğinizi görmek kötü yollara saparak her türlü günah işleyeceğinize kolay kolay doğru yola dönmeyeceğinize ve şehvetlere zafer bulmaya delalet eder.
Cehennem bekçisi olan Malik isimli meleği görmek, yüce ve kerim Allah’ın ve onun Resulünün ve müminlerin muhabbetine, izzet ve saltanata, nifaktan uzaklaşmağa, günahtan kurtulmağa, dinde gayrete delalet eder.
Cehenneme gülerek girdiğinizi görmek, dünyada az çok yüzünüzün güleceğine ve fakat ahretinizin iyi olmayacağına, cehenneme girip ateşte yandığınızı veya katran kazanında kaynadığınızı görmek, şimdiye kadar işlediğiniz günahlardan dolayı^pişmanlık duyarak tövbe ve istiğfar edeceğinize ve artık Allahın emirlerim, harfiyen yerine getireceğinize işaret eder.
Cehennemin zakkumundan yediğinizi veya yılan ve akreplerin vücudunuzu soktuğunu görmek, Allah’ı, peygamberi unutarak kendinizi tamamıyla paraya, içkiye ve kadına vereceğinize işaret sayılır
Batı rüya tabircileri, rüyada cehennem görmeyi, büyük tehlikeler içinden çıkarak aydınlığa kavuşacağınıza, keder ve ıstıraplarınızın son bulacağına yorumlamışlardır.

Bir Cevap Yazın