Rüyada Cennet Görmek

Size yardım etmek isteyen sadık dostlarınız var demektir.
Rüyada cennette bulunduğunuzu görmek dünyada gayet rahat ve mesut bir hayat süreceğinize ve her ne murat ediyorsanız hepsine nail olacağınıza işaret eder.
Sizi seven yardımınıza koşan iyi dostlara sahipsiniz demektir. Eğer sağlığınız bozuksa ya da sıkıntı çekiyorsanız, yakında durumunuz düzelecek anlamına gelir.
Cennet kapılarından birinin yüzünüze kapandığını görmek, babanızı yahut annenizi veya yakın akrabanızdan birini kaybetmeniz ihtimali bulunduğuna yorumlanır.
Cennet melekleriyle konuşmak işinizde iyi bir yere sahip olarak iyi bir evlilik anlamına da gelir.

Cennet kapılarından ikisinin yüzünüze kapandığını görmek, dostlarınızdan birinin vefatına, cennetin bütün kapılarının yüzünüze kapandığını görmek, babanızla annenizin size gücenmiş olduklarına işaret eder.
Elinizde kılıç olduğu halde cennete girdiğinizi görmek, kötü huylarınızı terk ederek iyi ve kâmil bir insan olacağınıza ve bir sevap işleyeceğinize, cennet bahçelerinde gezmekte olduğunuzu görmek, bundan böyle kendinizi din işlerine vererek çok sofu bir insan olacağınıza delalet eder.
Cennet meyvelerinden yediğinizi görmek, ilminizin artacağına ve herkes tarafından saygı gösterilen bir kimse olacağınıza, cennetin suyundan veya sütünden içtiğinizi görmek, rızkınız artarak evinizde bolluk ve bereket olacağına işaret eder.
Cennetteki Kevser suyundan içtiğinizi görmek, düşmanlarınıza galebe çalacağınıza ve işlerinizde başarılar kazanacağınıza, cennet köşklerinden birinde oturduğunuzu görmek bekârsanız fevkalâde güzel ve iyi ahlâklı bir kızla (delikanlı ile) hayatınızı birleştireceğinize işaret eder.
Cennete eşinizle beraber girdiğinizi görmek, fevkalâde mesut bir aile hayatı yaşayacağınıza ve yoksulluk nedir bilmeyeceğinize, cennette hurilerle eğlendiğinizi görmek, rızkınızın artacağına ve ömrünüzün uzun olacağına işaret eder.
Cennetten kovulduğunuzu görmek, aile muhitinizden uzaklaşarak uzun yıllar gurbete düşeceğinize ve hayatınızın türlü güçlükler içinde geçeceğine işaret sayılır.
Cennete girmek mutlu ve rahat bir hayat, cennetten kovulmaksa rahatsızlık demektir.

Bir Cevap Yazın