Rüyada Dam Görmek

Rüyada dam görmek; itibarı ve şanı yüksek olan bir kadına veya erkeğe delalet eder.
Rüyada damlar üzerine inmek eğer yaz mevsiminde ise üzüntü, keder, sıkıntı ve hastalıktan kurtulmaya, sırların açığa çıkmasına işarettir.
Rüyada bir evin damında yürüdüğünüzü gördüyseniz, çok yükselecek ve bütün işlerinizde başarılı olacaksınız demektir. Rüyasında dama çıkan kimsenin istedikleri olur.
Olumlu değişikliğe delalettir. Rüyada dam görmek kadınla yorumlanır.
Rüyasında çatısı olmayan düz bir damda gezindiğini görmek, bekâr ise evliliğe, evli ise, bir başka kadınla tanışacağına, damdan aşağı düştüğünü görmek, esinden veya bekârsa ailesinden ayrılacağına, bir merdivenle damdan aşağı indiğini görmek, kadın yüzünden dile düşeceğine, merdivenle dama çıktığını görmek ev halkından birinin halkın diline düşeceğine, damın üzerinden koştuğunu görmek devlet büyüğü tarafından cezalandırılacağına işarettir. Rüyada damda herhangi bir isle uğraştığınızı görmek, evinize hiç beklemediğiniz bir misafirin gece yatısına geleceğine, damdan düştüğünüzü görmek, büyük bir sürpriz ile karşılaşacağınıza işarettir.
Damda kiremit aktardığınızı görmek, sizi çekemeyen birtakım kimselerle karşılaşıp, onlarla konuşmanız neticesinde üzüleceğinize delalet eder. Bazı tabircilere göre: Bilinmeyen bir dam ese, bilinen dam da şeref ve kadre delalet eder.
Cabir’ül-Magrîbî’ye göre; bir dama çıktığını gören, şerefli bir mevkie getirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir