Rüyada Define Görmek

Rüyada eski bir define görmek, helâl rızka delâlet ettiği gibi mirasa ve zina mahsulü çocuğa da delâlet eder.
Helal rızka, mala yahut zina mahsulü çocuğa delalet eder.
Hiç ummadığınız zamanda para ya da bir mirasa yorumlanır. Bazılarına göre de karşılıksız bir aşka işarettir. Define soymak ticarette zarar etmeye, üzüntüye ve yolculuğa yorulur.
Rüyada define bulmak, kişinin zevki için masrafa gireceğine işaret eder. Eğer rüyada görülen değerli taşlar ise kişi, aşkta başarılı olacak demektir.
Rüyasında define bulduğunu gören hasta olur. Bir yıkık yerde define bulduğunu gören o hastalıktan kurtulamaz, ölür veya hastalığı uzar. Eğer bir mahalle içinde bulursa hastalıktan kurtulur.
Bir başka rivayete göre de: Rüyada define görmek, helal rızka ve ganimet malına işarettir. Bazen de bu rüya, mirasa, zinadan çocuğa ve dışarı atılmış şeylere işarettir. Rüyada define görmek, ilme işaret eder.
Binaenaleyh rüyada bir defineye rastladığını gören kimse, eğer talebe ise ilme işarettir. Eğer esnafsa ticaret yapar ve intakta bulunur. Defineler insanin birçok şehirlerde nail olacağı is ve görevlere işaret eder.
Rüyada içinde az bir mal olan bir define bulduğunu gören kimsenin, çabuk atlatacağı bir sıkıntıya işaret eder. Eğer onda çok mal olursa, üzüntü ve kedere işaret eder.
Bazen de defineye kavuşmak rüya sahibinin ölümüne işaret eder.
Rüyada bir define gördüğünü gören kimse, zengin olur ve hâkim tarafından onun zenginliği ile hükmedilir. Rüyada büyük bir mala rastladığını gören kimse, şehit olur. Define, isleri kolaylaştırmaya işaret eder.
Bazen de define elbiseye maden de evlenmek isteyen için bakire bir kıza işaret eder.
Bazen define insanin biriktirip yığdığı ve zekâtını vermediği mala işaret eder. Define kar ve ticaret edecek yere işaret eder.
Bir kimse rüyada bir define bulsa ve oraya girmeye mani bazı şeyler olduğunu görse, o kimsenin cimri ve zekâtını vermeyen bir adam olduğuna işaret eder.
Eğer o kimse âlimse, ilminde cimrilik ettiğine, eğer vali ise, hükmü altında bulunan kimseler hakkında adaletsizlik yaptığına işaret eder.
Define soyu sopu temiz bir çocuğa ve mala işaret eder.
Rüyada görülen define kişinin hanimidir. Bundan dolayı hazinesinin yıkıldığını gören kimsenin hanimi ölür. Define Rüyada görülen define isleri gizlemeye ve örtülü hanıma ve güzel elbiselere işaret eder.
Eğer define üzerinde ona kavuşmaya mani bir şey yoksa o kadının müsrif olduğuna ve namusunu korumadığına işaret eder. Bu rüya kadın olmayanlar için iyidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir