Rüyada Ekmek Görmek

Rüyada ekmek hayırdır. Rüyasında ekmek gören kişi çok kısa bir süre sonra muradına erecek, iş yaşamında başarılı olacak, bol para ve berekete kavuşacak demektir.
Zengin ve hayatınızdan memnun olacağınız anlamına gelir.
Rüyada ekmeğin yorumu değişik şekilde yapılır.
Darı ekmeği biraz zorluk ve sıkıntıdan sonra refaha ulaşılacağına yorulur.
Ekmeğin çöplüklerde görülmesi ucuzluk ve bolluktur, geniş yufka ekmek, bol rızık ve uzun ömürdür.
Nohut ekmeği kazancınızda azalma olacağını ancak sağlığınızın iyiye gideceğini işaret eder.
Buğday ekmeği görmek belirsiz olan önemli işler yoluna girecek demektir.
Çünkü arpa ekmeği, kıtlık ve pahalılık zamanında yenilmektedir. Sıcak ekmek, nifak ve şüpheli rızıktır. Çünkü kendisinde ateş vardır.
Ekmeğin arpadan olması veya kuru olması geçim darlığıdır.
Bir başka yoruma göre de: Arpa ekmeği para durumunuzda beklenmedik bir miktarda artış işaretidir.
Çavdar ekmeği ruh sıkıntısından kurtulmak demektir.
Ekmeğin yorumca en mükemmeli, fırında kızartılmış olanıdır.
Fırından yeni çıkmış ekmek görmek ya da kokusunu duymak, maddi sıkıntıdan kurtulacağınız
Ekmek, ilme, dinin direği olduğundan, İslâmiyet, bazen hayat ve hayati idame eden mala, bazı kere yufka ekmek, terbiye edici anaya yorumlanır. . Yufka ekmeği büyük bir mutluluğa ulaşılacak anlamındadır.
Kendi yanında ayrı öğütülmüş undan yapılmış yufka ekmek gören kimsenin güzel geçimine ve dininin orta halli olmasına yorumlanır
Çörek az kazanç, yufka ekmek, çok kazançtır. Yufka ekmek, zevce yahut maldır. Yufka ekmek yolculuğa, bazen da, güç şeyleri kolaylaştırmaya yorumlanır. Yufka ekmeğin tazesi, izzet ve şeref, kurusu kötülüktür.

Ekmek kabuğu kesmek çözümü çok zor bir sorunu çözümlemek demektir
Beyaz ekmek, kolaylıkla meydana gelen ve hazmı kolay olan rızka ve bol geçime yorumlanır. Siyah ekmek, yaşayış ve geçimde darlığa yorumlanır.
Acı ekmek, güçlükle geçinmektir.
Ekmek eğer bal ve şeker gibi tatlı olursa, piyasanın pahalılığına yorumlanır.
Anlamındadır.

Pak ve temiz undan yapılmış halis ekmek,’güzel ve hoş geçime, halis ilime, güzel hanıma yorumlanır. İnsanlara yahut zayıflara ekmek dağıttığını gören kimse talebeyse, ilimden muhtaç olduğu şeye sahip olur.
Bir kimse rüyada bir Ölünün kendisine ekmek verdiğini görse, o kimseye Ümit etmediği yerden gelecek mal ve rızıktır.
Ekmeği, bulutların yahut evin üzerinde görmek, ekmeğin pahalı olmasına yorumlanır. Diğer yiyeceklerin yorumu da böyledir.
Rüyada ekmeğin ayaklar altında çiğnenir görülmesi çok refah veren bolluk ve ucuzluğa yorumlanır.
Ekmek pişirdiğini gören kimse, daima menfaat ümidiyle geçimi için çalışır. Tandırı soğutmamak için ekmeği aceleden pişirildiğini gören kimsenin tandırdan çıkan ekmek miktarı eline mal geçer.
Kendisine rüyada verilen ekmekleri hemen yediğini gören kimsenin geçimi temiz olur.
Ekmekten bir lokma aldığım gören kimse tamahkâr olur.
Ekmek, üzüntü ve kederin gitmesine yorumlanır. Küçük ekmek kısa ömür ve az rızıktır. Yemesi adet olmayan kimse için arpa ekmeği, geçim sıkıntısına ve piyasanın pahalı olmasana yorumlanır.
Bozulmuş ve küflenmiş görülen ekmek, sahibine faydası olmayan ve zekâtı verilmemiş maldır. Sıcak kül ekmeği, yiyen için geçim darlığıdır. Çünkü onu ancak aciz kalan adam pişirir.
İnce ekmek yemek, bol rızıktır. Bazı yorumcular, ekmeğin inceliği ömrün kısalığı, bazıları da, çok görünen cüzi bir faydadır, dediler.
Peksimet vücut sıhhatidir. Porsumuş ve kokmuş ekmek ucuzluk ve bolluktur. Ekmeğin kanatlanıp uçtuğunun görülmesi, kıtlık ve pahalılıktır.
Kırılmış ekmek, bölük, rızkın genişliği ve kolay kazançtır. Kuru ekmek rahat yaşayanlar için sıkıntı ve ihtiyaçtır.
Tel kadayıf ilim ve hidayete yorumlanır. Kokmuş ve çürümüş ekmek, dinde fesada ve İslâm’dan dönmeye, hanımın ve evlâdın malının bozukluğuna yorumlanır.

Bir Cevap Yazın