Rüyada Evlenmek Görmek

Rüyasında evlenen zengin olur. Birisi rüyayı göreni öpse muradına ereceğine, bir kadınla buluşması büyük bir zattan faydalanacağına, bir kızla buluşması ise; muradına ereceğini haber verir.

Rüyada evlenmek, Allahü Teâlâ Hazretleri tarafından meydana gelecek bir yardıma yorumlanır. Bazen da evlenmek, esarete, borca, üzüntü keder ve tazminat vermeye veya yüksek bir mevkie geçmek için çalışmaya yorumlanır.

Tanıdık bir kadınla evlenmek, o kadının kocasından menfaat elde etmeye, Tanımadığı bir kadınla evlenmek ev değiştirmeye, maksadının hâsıl olmasına ya da vefat etmeye yorumlanır.

Rüyada ölmüş bir kadınla evlendiğini gören kimse, ümidini kestiği bir maksadına kavuşur.

Dört kadınla evlenmek Peygamberimizin (s.a.v.) kabrini ziyaret etmeye delalet eder.

Hasta olan bir kadın rüyada evlendiğini ve kocasının onu görmediğini, tanımadığını ve kocasına da isminin söylenmediğini görse, o kadın ölür.

Yine hasta olan bir adam rüyada evlense ve evlendiği kadını görmese ve ismi de söylenmese o adam ölür.

Evlenmek için söz kesmek, büyük bir kimseden menfaat göreceğine delildir.

Bir gençle buluşup evlenme için karar aldığını gören muradına nail olur.

Evli olmayan bir kadına gizlice bir söz söylediğini görmek, o kadınla evlenmek istediğine, evli bir kadınla evlenmek istediğini ve onu istettiğini görmek, dünyada beklediklerini elde edemeyeceğine, bir kadınla evlenmek isteyip de onun da buna razı olduğunu görmek, muradına ereceğine işarettir.

Orta yaşlı bir kadınla evlenmek istediğini görmek, pek büyük zenginliğe delalet eder. Kirmanî’ye göre; karısından gayri bir kadınla evlendiğini görmek o kadının güzelliği derecesinde zenginlik ve menfaate, bilmediği görmediği ve adini bile işitmediği bir kadınla evlendiğini görmek ya kendisinin veya evinde birinin öleceğine işarettir.

Rüyada annesini bir adamla evlendirdiğini gören kimse mülkünü satar.

Rüyada kendisine haram olan ve ölmüş bir kadınla evlendiğini gören kimse, akrabalarını ziyaret eder. Eğer o kadın sağ ise, o şahıs akrabalarını ziyaret etmez.

Hamile olan kadın rüyada evlendiğini görse bir kız çocuğu doğurur. Gelin gibi halka gösterilirse, bir çocuk dünyaya getirir.

Erkek çocuğu olan kadın rüyada evlendiğini görse, çocuğunu evlendirir. Kocası olmayan veya evli bir kadın rüyada evlense hayra erişir.

Bir kadın rüyada ölü olan bir şahısla evlendiğini görse, o kadın fakirleşir ve etrafındakiler dağılır.

Rüyada ölü olan bir kadınla evlendiğini ve onun yanına girdiğini gören kimse, kaçırdığı ve ümidini kesmiş olduğu bir işine kavuşur.

Rüyada kendisine haram olan bir kadınla evlendiğini gören kimse, ailesinin önderi olur.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.