Rüyada Fakir / fakirlik Görmek

Rüyada fakir olmak, zenginliğe yorumlanır. Binaenaleyh bir kimse rüyada fakir olduğunu görse, O kimsenin eline çokça yemek geçer.
Rüyada dilendiğini ve kendisine bir şey verildiğini gören kimse, zahmet çekmeden bir mala erişir.
Rüyada isteğini açıklayarak Allah (C.C.)’a fakirlik ve ihtiyacını arz etmek, sözü geçerli kimselerden yaptığı ricanın kabul edildiğine yorumlanır.
Haline sabretmeyen fakir görmek isyan ve inkâra, fakir olduğunu görmek zenginliğe, eline bol miktarda nimet geçmesine, hayır ve menfaat elde etmeye, varlık içinde bulunduğu halde fakir ve mütevazı bir hayatı tercih ettiğini görmek dünya ve ahret hayırlarına ermeye yorumlanır,
Kirmaniye göre; Rüyasında fakir ve geçim darlığı çekmekte olduğunu görenin Cenabı Hakka yakınlığı olur. Dünya hali düzelir ve ev halkı bolluğa erişir.
Ebu Sait El-Vaize göre; rüyada fakir olduğunu gören, büyük rızka nail olur. Bir zenginin fakir olduğunu görmesi, malinin artmasına; bir tüccarın fakir olduğunu görmesi alış verisinin çoğalmasına delalet eder.
Rüyasında bir yerde dilendiğini ve bir kişinin de avcına bir altın koyduğunu görmek, Allahın (C.C) kendisine ikbal kapılarını açtığına ve yakında beklemediği bir yerden büyük bir nimete kavuşacağına işarettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir