Rüyada Fıstık Görmek

İkramı bol, hayırsever bir kimseye, Fıstık yemek kolaylıkla elde edilen rızka yahut hamile kadının doğurmasına delalet eder.
Rüyada fıstık içi görmek îbn-i Şirin’e göre mal ve nimete delalet eder. Rüyasında fıstık içi aldığını veya kendisine birinin verdiğini ve kendisinin de alıp yediğini görmek, yediği kadar eline mal ve nimet geçeceğine delalet eder.
Fıstık içini veya ağacını veya kabuklu fıstığı rüyada görmek, bütün tabircilerin yorumuna göre helal mala ve nimete delalet eder.
Bir başka rivayete göre de: Rüyada fıstık ağacı görmek, cömert ve iyilik sahibi bir adama işaret eder. Fıstık, külfetsiz meydana gelen bir maldır. Bundan dolayı rüyada fıstık yedi gibi gören kimse, kolaylıkla elde edilen bir mal yer.
Yeşil fıstık, meşakkattir. Kurusu, kötülük ve düşmanlıktır. Fıstığın tuzlu ve açısı, karadan ve denizden kolaylıkla erişilecek bir rızıktır. Bazen de fıstık, hamile kadını yakında doğuracağına işaret eder.
Bir başka yorum göre de: Rüyada fıstık görmek, işlerinizi ihmal ederek kendinizi eğlenceye vereceğinize ve fakat sonunda bu zevkli ve neşeli günlerin burnunuzdan geleceğine işarettir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir