Rüyada Gömlek Görmek

Rüyada kolalı bir gömlek giydiğinizi görmek, sosyal seviyenizi yükseltecek ve mali durumunuzu üstün bir seviyede tutacak işler peşinde koşacağınıza işaret eder.

Kadının gömlek giymesi erkeğine, erkeğin gömlek giymesini karısına, gömlek kişinin din ve dünyalığına, ilim ve irfanına yahut müjdeye işaret eder.
Kısa gömlek kederden kurtulup sevince ermeye yahut çocuğa, Çocuk bekleyen kimsenin kısa entari giymesi kız çocuğu olmamasına, Gömlekte görülen genişlik ve güzellik kişinin din ve dünyasındaki güzelliğe delalet eder
İpek bir gömlek giydiğinizi görmek, uzun sürecek hayatınızda size hizmet edenlerin çok olacağına, kırmızı renkli gömlek görmek, şöhrete ve şerefe, sarı renkli gömlek görmek, bir hastalık geçireceğinize, alacalı bir gömlek görmek, bir gün gelip hac farizasını ifaya muktedir olacağınıza yorumlanır.
Yakası kirli bir gömlek görmek, sıkıntıya düşeceğinize, yırtık bir gömlek görmek, hakkınızda namusa dokunan dedikodular yapılacağına işarettir.
Yusuf Aleyhisselâmı gömleğini görmek, mısır taraflarına hayırlı bir seyahat yapacağınıza veya o taraflardan bir misafiriniz geleceğine, bir doktor veya hemşire gömleği görmek, insanlara yapmış olduğunuz iyiliklerin karşılığını bir gün fazlasıyla göreceğinize işaret sayılır.
Rüyada gömlek her ne şekilde görülürse görülsün, onun çok yakında refaha kavuşacağını haber verir. Temiz gömlek, murattır.
Üzerinden gömleği çıkarmak, bu rüyanın aksiyle yorumlanır. Gömlek ütülediğini gören, sıkıntıdan kurtulmak için çare arıyor demektir. Ütülü ve temiz bir gömleği dolaba kaldırmak, sıkıntılardan kurtulacağına işarettir.

Bir Cevap Yazın