Rüyada İbrahim (a.s.) Görmek

Hz. İbrahim (a.s.)’ı görmek, şefkatli babaya yorumlanır. İbrahim Aleyhisselâmı hem îslâmın babası hem de bize İslâm ismini veren bir büyük zat olduğundan, onu rüyada görmek, derecesiz ve bahtiyarlığa, hayır ve berekete, hidayete erişmeye ve hayırlı evlâtlara sahibe olmaya işaret eder.
Şayet sıkıntılı ve meşakkatli bir hayat yaşıyorsanız, refah ve mutluluk dolu günlere kısa zamanda kavuşacağınıza işaret sayılır.
Hz. İbrahim (A.S.)’ı görmek hayır, bereket, ibadet, kemal, rızık, ikram, Salih nesil, emri bil maruf, nehyi ani’l münker, ilim, hidayet, Allah’a itaat uğrunda aile ve akrabasından hicret etmektir.
Bazı kere Hz. İbrahim (a.s.)’ı görmek, rüya sahibinin işinin şeriata uygun olması ve hayrı muhafaza etmesine ve kötü arkadaştan ayrılmaya yorumlanır.
Bazen da O’nu görmek, Allah için sevgi ve muhabbete yorumlanır. Bir kimse Hz. İbrahim (a.s.)’ın azalarından birini tuttuğunu görse ve eğer o aza hastalıklı ve rahatsızsa Allah ona afiyet verir ve şikâyetini giderir.
Hz. İbrahim’i görmek, hac etmeye de işarettir. İbrahim (a.s.)’ı gören kimse düşmanına galip gelir. Mü’mine bir hanımla nikâhlanır. O kimseye devlet tarafından darlık, şiddet isabet eder de ondan kurtulur. Kendisini, Hz. İbrahim (a.s.)’ın çağırdığını ve O’na doğru “buyur” diyerek gittiğini gören kimsenin derecesi yüksek olur. Hz. İbrahim’i gören kâfirse Müslüman, isyankâr ise tövbekâr olur. Namazını terk eden kimse ise tekrar namaza başlar. Hz. İbrahim (a.s.) suretine girdiğini veya O’nun elbiselerini giydiğini gören kimseye belalar erişir. Çok kere O’nu görmek, üzüntü ve kederin gitmesine, hayrın gelmesine, dünyada bolluk içinde geçinmeye ve hidayete yorumlanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir