Rüyada Kadın Görmek

Rüyada görülen kadın, güzel olursa hayır ve rahatlıkla temin edilecek bir seneye, zengin olmaya ve seyahate işarettir.
Rüyada evine güzel bir kadının girdiğini gören kimse, sevinç ve ferahlığa erişir.
Güzel kadın, devamı olmayan maldır. Çünkü güzellik değişip bozulur.
Bazen da kadın, anlar, mahzen, sandık ve eşyasını içine koyduğu her şeye yorumlanır. Rüyada genç bir kadının kendisine yöneldiğini gören kimse, geriledikten sonra devlet ve talihi yine kendisine yönelir.
Kadınların kendisine sırtlarını dönmüş olarak gittiklerini görmesi, o kimsenin fakirliğine ve dünyanın ondan yüz çevirmiş olmasına işarettir.

Bir kadının her ne şekilde olursa olsun gördüğü genç kadın, onun düşmanı olan bir kadındır.
Bir kadının rüyada yaşlı bir kadın görmesi, o kadının artık çalışamadığına yorumlanır. Yaşlı kadın dünyadır.
Genç karınızı yaşlanmış görmek, kötüye, daha da gençleşmiş görmek; iyiye, güzel kadın; zengin olmaya, çirkin kadın; fakirliğe düşmeye işarettir.

Bir kimsenin bir kadını Allah (C.C.) için insanlara iyilikle emir ve kötülükten nefyettiğini görmesi, dince, iyi bir şeye yorumlanır.
Bir kimsenin rüyada kendisini isteyerek kadınlar cemaatiyle oturduğunu görmesi, o kimsenin tembelliğine ve işe yaramaz bir kimse olduğuna işarettir.
Bir kimsenin rüyada hanımının satıldığını görmesi, o kimsenin saltanat ve devletinin ondan gitmesine, işlerinin perişan bir hale gelmesine ve sonra durumunun düzelmesine yorumlanır.
Rüyada hanımını sırtına aldığını gören kimseye, bir taraftan bir ayıp isabet eder. Bazı tabirciler de o kimse zengin olur, dediler.

Rüyada bir kadının, kendisine bir şey verdiğini görmek, onun dünya işleriyle meşgul olduğuna işarettir.
Kadın, rüyada zevk ve menfaattir. Erkeğe hâkim olduğundan dolayı sultana da yorumlanır.
Bir başka yoruma göre de: Rüyada kadın görmek genellikle iyi sayılamaz. Kadın dedikodu, entrika tatsız haber, yalan, hoşa gitmeyecek olay olarak tanımlanır. Yalnız güzel ve genç bir kadın sıkıntıları izleyecek mutluluktur.

Bir Cevap Yazın