Rüyada Kaplumbağa Görmek

Kaplumbağa görmek ya da çorbasını içmek; işlerinin azaldığına ancak bu azalmanın ilerde ona kar sağlayacağına işarettir.
Rüyada kaplumbağa görmek, güzel koku sürünüp bezenen, boy ve endamını erkeklere arz eden kadına işarettir.
Kaplumbağa hâkim ve savcıların reisine işaret eder, çünkü kaplumbağa denizde bulunan hayvanların en bilgili ve en az yiyenidir.
Kaplumbağalar İbrahim (A.S.)’m ve sair nebilerin kitaplarını okuyan abid bir kimsedir.
Bazı yorumcular ise rüyada görülen kaplumbağa, hileye, haber araştırmaya, gizlenmeye ve silah tamir etmeye yorumlanır, derler.

Rüyada kaplumbağanın etini yemek, mala veya Nebilerin ilimlerinden hatıra gelmeyen bir ilme yorumlanır. Bazı yorumcular da bir kimse kaplumbağanın etini yese, hayır, ihsan ve menfaat, mala kavuşur, derler.
Kaplumbağanın bir yol üzerine atılmış olduğunu görse, orada ihtimamı ve itinaya şayan bir ilim terk edilmiş olmasına işarettir
Kaplumbağaları çöplük ye kötü yerlerde görse orada cahiller arasında ilim ehlinin kadir ve kıymeti az olur.

Rüyada kaplumbağaya rastladığını veya ona sahip olduğunu yahut evine soktuğunu gören kimse, eski ilimlere vakıf bir âlim sebebiyle şüphe ve tehlikeden kurtulur.
Yorumculardan bazıları da âlim bir kimsedir, derler. Bundan dolayı bir kimse rüyada kaplumbağaya bulunduğu şehir ve köyde ikram edildiğini görse, o yerde ilim sahipleri kıymetli tutulur.
Rüyada kaplumbağa görmek; sevinçli bir haber alacağınıza işarettir.

Bir Cevap Yazın