Rüyada Kur’an-ı kerim Görmek

Rüyada Allah’ın yüce kitabını görmek, büyük hayırdır. Rüyada kuran görmek, iyiliklerin, güzelliklerin ve mutlulukların işaretidir. Hasta bir kimse rüyasında Kuranı Kerimi görürse, hastalıktan kurtulur. Kuranı Kerimi satın aldığını görürse, o kimse her türlü kötülükten kurtulur.
Bir kimsenin rüyada Kur’an-ı Kerim Ayetlerinin Kur’an üzerinde okuması; emri-i maruf, nehy-i münker yapmaya, şeref, sevinç ve yardıma ermeye işarettir.
Rüyada Kur’an dinlediğini görmek; rüya sahibinin devlet ve saltanatının kuvvetli, akıbetinin güzel olmasına ve Allah(C.C.)tarafından i korunduğunun işaretidir.
Hafız olmayan kimsenin rüyada Kur’an-ı ezberlediğini görmesi, mülke nail olmasına işarettir. Rüyada Kur’an-ı yediğini görmek; o kimsenin Kur’an okumak vasıtasıyla geçindiğine işarettir.
Rüyada Kur’an-ı Kerim okuduğunu ve manasını anladığını görmek; rüya sahibinin akıllı biri olduğuna yorumlanır.
Rüyada diliyle Kur’an-ı Kerim’i okumak; güzel ve Salih amel yapmaya, derece ve mertebesinin yüksekliğine yorumlanır. Cahil kişinin rüyada Kur’an okuduğunu görmesi, ölmesine işarettir.
Kur’an-ı Kerim’i hatmetmek arzu ve isteğinin yerine gelmesine, Mushaf satın almak din yolunda mal sarf etmeye, satmak ise ilimden mahrum kalmaya, hor ve hakir olmaya, Harflerini tahrif ederek Kur’an okumak haktan yüz çevirmeye, sözünde durmamaya Kur’an ayetlerini tahrif etmek günah işlemeye, yorumlanır.

Bir Cevap Yazın