Rüyada Mücevher Görmek

Rüyada mücevher görmek, eline geçmek veya bulmak, satın almak, o kimsenin çok mala ve mülke sahip olacağına, aynı zamanda evladı olacağına işarettir.
Rüyada mücevher görmek, bu rüyayı görenin çok para kazanacağını, zenginleşeceğini ve aynı zamanda çocuğu olacağına yorumlanır. Bütün güzellikler ve zenginlikler sizin olacak demektir. Mücevher takmak ta başarı kazanacağınızı ve üst makamlara çıkacağınızı işaret eder.
Pırıl pırıl, parlak renkli mücevher iş ve aşk hayatında mutluluğu ve başarıyı temsil eder.
Rüyada mücevher görmek güzel, namuslu ve zengin kadınlarla; mücevherin çokluğu, kıymeti ile yorumlanır. Kirmaniye göre; rüyasında mücevher sattığını gören, kadınların isleriyle uğraşır.
Bir rivayete göre, rüyayı gören kadın ise en kıymetli şeylerini satar. Mücevherleri delikli veya deliksiz olarak görmek, kızlara ve dul kadınlara işarettir.
Cabirül-Magribiye göre; rüyada beyaz mücevher görmek, evlattır.
Cafer-i Sadaka göre; rüyada mücevher görmek, sekiz şekilde tabir olunur: Saklanan mal, şöhretli bir ilim, tanınmış bir evlat, kıymetli eşya, güzel ve namuslu bir es, faydalı söz, hayır ve bereket, güzel bir is. Eğer rüyayı gören kötü bir insan ise mücevher görmesi pişmanlığa delalet eder.
Rüyasında bir mücevhere kıymet takdir ettiğini gören kişi evlenir. Birçok mücevherlere sahip olup, bunları ötekine, berikine dağıttığını gören, halka emreder, onları yönetir.
Bir başka rivayete göre de: Rüyada mücevher görmek, doktora, bilgine, rütbeye, rahatlığa, geçime, fayda ve menfaate işarettir.
Bütün güzellikler ve zenginlikler sizin olacak. Mücevher taktıysanız bu, başarılı olup yükseleceğiniz anlamına gelir. Makam sahibi olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın