Rüyada Muz Görmek

Rüyada görülen muz, saklı olan mala veya ana karnında bulunan çocuğa yahut kabir yahut da hapiste bulunan insana veyahut geçmiş haberi yahut ilmi ihtiva eden kitaba işarettir.
Muz, elbiseye, ülfet ve muhabbet işarettir.
Muz, cömert, muvahhid ve güzel ahlaklı bir kimsedir. Rüyada bir kimsenin evinde muz bulunduğunu görse, o ev sahibinin erk bir çocuğu doğar.
Rüyada muz yediğini gören kimsenin, eline ortaklıktı veya bir kimse tarafından mal geçer.
Bazı tabirciler, rüyada muz yiyen kimse, dünya adamı ise, eline arzu miktarca mal geçer. Mütedeyyin ise ibadette kemale erer,
Muz ağacı mütedeyyin ve mal sahibi zengin bir kimsedir. Tüccar için muz, mal, takas ve ibadet ehli kimseler için de din ve ibadettir. Rüyada muz yiyen hastanın öleceğinden korkulur.
Bu rüya, evlilik için yanlış adamı seçeceğinizin işaretidir. Eğer evliyseniz, evlilik hayatında sorun çıkacak, para konusunda da yanlış kararlar alıp, maddi açıdan sıkıntı çekeceksiniz.
Rüyada muz görmek veya yemek; yeni bir aşka, çocuk sahibi olmaya, zengin olmaya, muz satmak veya kaybetmek; zarara uğramaya yorulur.
Birinin size muz verdiğini görmek; o kişiden yardım ve iyilik göreceğinize, birisine muz verdiğinizi görmek; o kimseye yararınızın dokunacağına işarettir.
Bazı yorumculara göre ise; Rüyada muz görmek, sizi sevmeyen bir kimseden çok acı ve bayağı bir muameleye maruz kalacağınıza ve bundan sonsuz bir üzüntü duyacağınıza işarettir.

Bazı kere de muz görmek; takva, din, ibadet ve güzel amele delalet eder.

Bir Cevap Yazın