Rüyada Tavuk Görmek

Rüyada tavuk görmek, Bir süre canınız sıkılacak, bu sıkıntıların sonunda mutluluğa ve huzura ereceksiniz ve rahata kavuşacaksınız demektir.
Rüyada tavuk, aile yaşamınızın güzel ve düzenli olacağına mutlu günler geçireceğinize ve gayet sempatik bir kadınla (erkekle) tanışacağınıza da yorumlanır.
Yumurtlayan bir tavuk görmek, memuriyet veya iş hayatınızda büyük ilerlemeler kaydedeceğinize işarettir.
Toplu gezinen yahut çöplükte görülen kavuklar düşük ahlaklı kadınlara. Sağlıklı birinin yanına tavuğun girmesi hastalanmasına, hastanın yanına girmesi şifa bulmasına işarettir. Tavuğun ezan okuması hayırsızlık, ölüm ve şerre yahut ayak takımının söz sahibi olmasına yorumlanır. Tavuğun yumurtladığını görmek bir çocuğunun olmasına delalet eder.
Kuluçkaya yatmış veya civciv çıkarmış bir tavuk görmek, mesut ve bahtiyar günler göreceğinize, evli kadınlar için çocuk anlamına gelir. Bekâr kimse için ise evlilik veya ev almak anlamına gelir.
Evinde sayılmayacak derecede çok tavuk olduğunu gören kimsenin amir olmasına, zenginliğine ve korkusunun gitmesine işarettir.
Tavuk etini yediğini gören kimse mal elde eder. Bir kimse rüyada tavuğu evinde ötüyor görse, o kimse belalı ve isyankâr ve yalan söyleyen birisi olduğuna işarettir.
Bir tavuk tarafından gagalandığınızı görmek, nefret ettiğiniz bir kadının (erkeğin) yardımına muhtaç olacağınıza işarettir.
Bir tavuk kestiğinizi görmek, sevdiğiniz insanlardan ayrı düşeceğinize ve uzun müddet onların hasretini çekeceğinize işarettir.
Küçük tavuklar veya civcivler, iş yaşamında başarılı olacağına işaret eder.

Bir Cevap Yazın