Rüyada Aksak / aksaklık Görmek

Yapılmak istenen şeylerde acze düşmeye, yolculuğa çıkmaya, Sağ ayaktaki aksaklık oğul ile Sol ayaktaki yara yahut aksaklık kızı varsa bunu istemeye gelineceğine, kızı yoksa kız evladının olacağına, Topal görmek eksik mala Rüyada görülen her çeşit aksaklık hile yapmaya, fesat çıkarmaya delalet eder.
Rüyada ayaklarınızda aksaklık olduğunu görmek, kederle tabir olunur. Sağ ayağının aksaması, erkek çocuğunuzun; sol ayağınızın aksaması ise kız çocuğunuzun hafif bir kaza geçireceğine işarettir.
Ev halkından herhangi birinin aksayarak yürüdüğünü görmek, onun bir kaza geçireceğine delildir.
Sizin aksayarak yürüdüğünüzü görmeniz, çalıştığınız iste basarîli olamayacağınıza delalet eder.
Bir başka rivayete göre de: Bir kimsenin rüyada aksaklığı, yapmak istediği şeyden aciz kalmasına işaret eder. Bir kimse rüyada kendisini aksak veya kötürüm yahut ayakları ağırlaşmış ya da herhangi bir şekilde emeklediğini görse, o kimsenin gücünün zayıfladığına ve istediği şeye gücünün yetemeyeceğine işaret eder.
Bazen aksaklık, ömrün uzunluğuna din ve ilmin çokluğuna işaret eder. Rüyada bir ayağını diğer ayağı üzerine koyup tek ayağıyla yürüdüğünü gören kimse, malinin yarısını gizler, diğer yarısı ile de is yapar.
Rüyada görülen aksaklık, hile yapmaya birisine kahretmeye ve fesat çıkarmaya işaret eder.
Rüyada aksamak veya aksar gibi görünmek, Allahü Tealinin nimetlerini inkâr etmeye ve gizlemeye işaret eder. Bir kimsenin rüyada aksaklığı, yapmak istediği şeyden aciz kalmasına delalet eder.
Bazı tabirciler, kendisinin aksadığını gören kimse ilim, fıkıh ve dince ilerlemeye ehil olur, dediler. Aksaklık yolculuğa da delalet eder.
Yolculukta bulunan bir kimse ayağının kırıldığını görse, yerinde dursun ve gitmekten kaçınsın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir