Rüyada Avlanmak Görmek

Avlanmak toplu mal ve ganimettir. Av köpekleriyle avlanmak kişinin kendisi ve diğer insanlar için hayırdır. Dağ keçisi, tavşan, geyik vs. gibi yaban hayvanlarını avlamak mala, Evli kimsenin avlanması hileli kazanca, Bekârın avlanması evlenmeye, Balık avı meşru kazanca, Erkek ve hayvanı oğul, dişisi kız evladına, Çocuğun avlanması sanat ve ilime, Kendi avladığının yahut tutuğunun başkalarınınkinden fazla olduğunu görmek müjde ve hayra, Av, bu işi hayatında yapmayan kimse için bazen gaflete ve gafil insanlarla olmaya delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Avcı, Av Aletleri.)
Gerek karada, gerek denizde avlandığını görmek, helal mal ve menfaate yorumlanır. Eti yenmez bir hayvan avladığını görmek haram mala işarettir.
Bir başka rivayete göre de: Rüyada av avlanmak ganimete işaret eder. Rüyada geyik, dağ keçisi, tavsan ve yabani eşek gören kimse, mal ve ganimete erişir. Öldürmeyi kastetmeksizin bir kusa veya bir sığıra silah attığını gören kimse, bir kadına veya bir hizmetçiye iftira eder.
Bir kimse rüyada av köpekleriyle ava çıktığını görse, bu rüya bütün insanlar hakkında hayır ve onun yapacağı bir is ve harekete işaret eder. Av köpeklerinin avdan döndüğünü görse, korkunun gitmesine, issiz ve güçsüz oturmaya işaret eder. Av köpeklerinin şehre girdiğini görse, issiz kalmaya işaret eder.
Denizde bir aletle taze tatlı balık avladığını görse, helal kazanca sebep olacak şeye, çalışmaya ve helal olan rızkı istemeye işaret eder. Rüyada av avlamak, gaflete ve isinde dikkatsiz olmağa işaret eder.
Bazı tabirciler bir avın peşine düşüp giden kimse, gafil olur, dediler. Bazen de rüya da av avlamak gafil kimseler ile beraber nefsanî arzulara uymaya işaret eder.

Bir Cevap Yazın