Rüyada Balık Görmek

Rüyada belli sayıda balık görmek, kadına, sayılmayacak derecede çok balık görmek ise, ganimet ya da haksız olarak elde edilen mala, yönetici durumuna gelineceğine işarettir delâlet eder.
Balık daima kısmet sayılır. Canlı balık görmek, aşkta ve işte şansının açıldığı anlamındadır.
Büyük balık, o ülkenin başbakan yardımcısı veya başvekilidir. Balıklar ise mülkün askerine, deniz ve devlete işarettir. Büyük ve küçük balıkların bir arada görülmesi sevinç ve üzüntüleri iç içe yaşamaya, denizin yarılıp oradan inci bulmak ledün ilmi edinmeye, denizin yarılarak kişinin oradan geçmesi olmaz sanılanın gerçekleşmesine işaret t eder.
Suda bir balık avlandığını gören kimse, ferahlık verecek bir haber işitir. Rüyada büyük balık avladığını gören kimsenin menfaat ve hayra erişmesine delâlet eder.
Sazan balığı görmek, rüya sahibinin evlenmesine işarettir.
Deniz yolculuğunda bulunan kimse, rüyada yatağında balık olduğunu görürse, onun hastalanacağına işarettir.
Bulanık” suda balık avladığını görmek, üzüntü ve kedere işarettir.
Rüyada balığı diri olarak yediğini gören kimsenin çocuğu olur, mal sahibi olur.
Balık yediğini görmek, mülk ve çocuk sahibi olacağına, suda balık avlamak iç açıcı bir haber duyacağına işaret eder.
Balıkları ırmak ya da denizden çıkarmak ganimetle, canlı ve taze balık bakire kadınla, suda balık avlamak sevinçli haberle, taze balık avlamak hayır ve fayda, küçük ve çok balık avlamak elden çabuk çıkacak dünyalıkla, ölmüş deniz balığı ham hayallerle tabir edilir.
Tatlı suda avladığı balığın tuzlu olması keder ve sıkıntıya, balığı canlı canlı yemek mülk edinmeye, tuzlu balık yemek şiddet ve zahmete, tuzlanmış balık faydası sürekli olan mala yorumlanır.
Kızartılmış balık genç için okuma amaçlı yolculuğa, diğerleri için davete icabet etmeye, Balıkçıdan balık almak evlenmeye, taze yemek olduğu halde kokmuş balık yemek kötü ahlaklı kadınla evlenmeye, yapay göl ya da havuzda yakaladığı balığı kaçırmak borçlunun borcunu inkâr etmesine yorumlanır.
Balığın karnında yüzük bulmak devlet, şeref ve izzete, karada balık avlamak sevinçli habere işarettir.
Denizdeki balıkların yer değiştirmesi askerler arasındaki ihtilafa, Su yüzüne çıkan balık uzak ihtimallerin gerçekleşmesine, işlerin kolaylaşmasına, miras malına ve gizli şeylerin aşikâr olmasına tabir edilir.
İçi temizlenmemiş balığı yemek iftira yapmaya, hile ve entrikaya, yunus balığı yoksul için fakirlikten kurtulmaya, bir şeyden çekinen için emniyete, şiddet altın
Balık rüyaları daima kısmet sayılır. Rüyasında balık tutan kişi toplu para alır.

“Rüyada Balık Görmek” için bir yorum

  1. Kendim balık farikasında çalışıyorum rüyamda giyme odasına kadar balıkların taştığını gördüm heryer balıktı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir