Rüyada Bağırsak Görmek

Beklenmedik, umulmadık tatsızlıktır. Rüyasında karnının yarıldığını ve bağırsaklarının ortaya çıktığını gören kimsenin gizlediği hata ve günahları duyulur.
Rüyada bağırsak görmek insanin ailesi, bulunduğu topluluk veya milleti ile tabir olunur.
Rüyasında bağırsak yediğini gören kimseye bulunduğu topluluktan mal ve menfaat gelir. Bir rivayete göre de büyük bir memuriyete ve ise girer.
Cabir’ül Mağribî’ye göre: Bağırsaklarının karnından dışarıya çıktığını görmek, altı şekilde yorumlanır: Rızık, iş, haram mal, yârdim isteme, kötü söz, çocuk.
Bir rivayete göre de günahtan çekinme ve tövbeye delalet eder.
Bir başka rivayete göre de: Rüyada bağırsağın karından dışarıya çıkması, hanımları boşamaya veya ailesinin hastalığına işaret eder. Bağırsak maldır. Bundan dolayı bağırsağını yiyen şahıs kendi malini yer.
Başkasının karnında bulunanları yediğini gören kimse, başkasının malini yer. Bağırsaklarını veya karnında olan şeylerin açığa çıktığını görse, yanında saklı olan mali onun için aşikâreye çıkar yahut onu ailesinin ileri geleni çıkarır veya bizzat kendisi çıkarır.
Bir kimse rüyada karnında bulunan bağırsak ve diğer şeylerin dışarıya çıktığını ve onları karnini yıkadıktan sonra yine oraya koyduğunu veya koymadığını görse, o kimsenin Allah (C.C.)’in rızasını kazanmak uğrunda öleceğine işaret eder. Kızı olan veya üzerinde bir vasiyet olan kimse, rüyada karnından bir şey çıktığını görse, o kızı evlendirmek için çaba harcamasına işaret eder.
Bazı tabirciler, karında olan şeyin dışarı çıkması, sırrı ifşa etmeye işaret eder, dediler. Bağırsak gizli maldır.

Bir Cevap Yazın