Rüyada Çakıl Görmek

Rüyada çakıl taşı görmek, genellikle sıkıntılı bir hayat geçireceğinize işaret eder.
Hac mevsiminde küçük taş topladığını görmek hacca gitmeye, elde görülen küçük taşlar zikrullaha ve uyanık bulunmaya, etekteki küçük taşlar ufak tefek düşmanlıklara, birkaç küçük çakıl taşı şahitlik yapmaya, akarsu dibinde görülen çakıl taşları temiz fıtratlı insanlara, mahdut ama sürekli gelire delalet eder.
Söz, laf, konuşma, haber olarak yorumlanır. Çakıl taşları iftiradır.
Rüyada küçük taslar, erkeklere, kadınlara, insanların küçüklerine sayılmış paralara, ilim ve şiirden öğrenmek isteyene, sıkıntı veren şeyleri ezberleyip sıralamaya, hacca, şeytani taslamaya, üzüntüye ve iftiraya işarettir.
Gökten bir kusun indiğini ve mescitten bir tas alarak uçtuğunu görmek, mescit halkından veya iyi kimselerden birinin helak olmasına işarettir.
Eğer rüyayı gören hasta ve hayırlı kimselerdense yahut kendisinden başka hasta olarak o mescide namaz kılan da yoksa rüyayı görenin ölümüne işarettir. Kus, taşı kiliseden alıp uçarsa, tabir isyankâr bir hasta için önceki gibidir.
Eğer taşı rüyayı görenin evinden veya meçhul bir yerden alarak uçursa, rüyayı görenin veya bir başkasının çocuğu ölür. Bir kimse, birkaç adet tas toplayıp elbisesinin içine koysa ve yutsa yahut tasları, bir mescitten veya bir âlimin evi yahut zikir halkasından aldığını görse, topladığı tasların miktar nispetince, zikir ve ilimden ve Kuran’dan bir takim meseleleri ve ayetleri öğrenip ezberler.
Eğer o tasları sokak ve pazardan yahut ekilecek yerden ve ağaç köklerinden toplamışsa, o kimsenin uyanıklığındaki âdeti ve çalışması miktarınca dünya meyvelerinden yahut ticaretten biriktireceği menfaate yahut dilencilik ve sadakadan eline geçecek mala işarettir.
Topladığı tasları denize attığını gören kimsenin denizde mali gider. Topladığı çakıl tasları bir kuyuya attığını görse, nikâhlanır veya mal satın alır.
Çakıl tasları, insanların âlimlerine, bazı tabirciler günahkârların tövbe etmesine, kâfirin Müslüman olmasına işaret eder, dediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir