Rüyada Çakmak Görmek

Rüyada çakmak görmek, iyiliğinizi gören bir kimsenin soğuk bir hareketi ile karşılaşıp üzüleceğinize ve durumu uzun zaman unutamayacağınıza hüküm olunur.
Bekâr için evlenmeye, evli için eşinin hamile kalmasına, kadının çakmak çakması oğul evladına, çakmaktan çıkan ve ortama zarar veren ateş küçük tartışmalara delalet eder.
Rüyada yanan bir çakmak görülmüşse, istenilen şeylerin gerçekleşeceğine işarettir. Eğer çakmak uğraşıldığı halde yanmıyorsa, hayal kırıklığı olacak demektir.
Hayırlı, kazançlı, yararlı gibi görülen ama aslında zararlı konulardır. Ama çakmağın parlak bir alev yaydığını gören kimse korkmasın. Rüyada çakmak görmek, istekle yorumlanır.
Bir çakmakla birisinin sigarasını yaktığınızı görmek, o adama veya bir başkasına çok kızdığınıza; birisinin çakmakla sizin sigaranızı yaktığını görmek, bu rüyanın aksine; yerde bir çakmak bulduğunuzu görmek, bir is yerinde istemediğiniz bir durumla karsılaşacağınıza; arkadasınız tarafından size bir çakmak hediye edildiğini görmek, hakkınızda çok kötü şeyler düşünüldüğüne işarettir.
Rüyada ateş çakmak, sıhhat ve hakikati meydana çıkıncaya değin bir isi teftiş etmeye işarettir.
Bir kimse taşı tasa vurarak ondan ateş ve kıvılcım çıktığını görse, kalbi kati iki kimse birbirleriyle şiddetli olarak kavga ederler, insanlar da onlara bakar.
Bazı tabirciler de, çakmak taşı çakmak, bekâr için evlenmeye, ateşin çıkması hanımının hamileliğine ve onlardan meydana gelecek çocuğa işaret eder.
Bazen de, çakmak taşı çakmak, kari koca, iki düşman ve iki ortak arasında meydana gelecek kötü durum demektir.
Çakmaktan çıkacak ateş bir elbise veya vücudu yaksa, o evde mal, ırz veya vücuda vaki olacak bir zarara işarettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir