Rüyada Çan Görmek

Rüyada çan görüp sesini işitmek, sizi fazlasıyla ilgilendirecek bir mektup veya tezkere alacağınıza ve buna memnun kalacağınıza delâlettir.
Kilise çanı geçersiz inanç ve iddiaya, yeminle kazanan tüccara, evinde çan görmek, soyunu devam ettirecek kadına, .çan sesi bazen müezzine, haberciye ya da bir durumu ilan eden kimseye delalet eder
Rüyada çan sesi duymak durumunuzda iyiye doğru bir gelişmeyi gösterir. Eğer çan yakınınızda ise işlerinizdeki bu gelişme yakınlarınızın tavsiye ettikleri şekilde hareket ettiğinizde gerçekleşecektir.
Çanların çaldığını duymak, bir ölü haberi alacağınızın işaretidir. Gelişmekte olan hayırlı iş olarak yorumlanır.
Bir kilisenin çan kulesine çıkarak, çan çaldığını görmek, herkesten saklamak istediği bir sırrının bütün mahalle halkı tarafından duyulacağına, çanın yerinden koparak sokağa düştüğünü ve düşerken büyük bir ses çıkardığını görmek, önemli ve beklenmeyen bir haber alacağına delalet eder.
Bazılarına göre: Rüyada çan görmek din zayıflığına yorumlanır. Rüyasında çan sesi duymak Cenabı Hakka (C.C) tarafından kendisine yapılmış manevi bir ikaz olarak kabul edilir. Kendisinin bir kulede çam sallayıp ses çıkardığını görmek, küfre delalet eder.
Çan sesi düyunca kulaklarını tıkayarak sesini duymak istemediğini görmek, zekâtının noksanlığına, tövbe etmesi ve şeriata uyması gerektiğine işarettir.
Bir başka rivayete göre de: Rüyada çan görmek, simsara yahut evlat sahibi hanıma işarettir. Bazen de çan görmek, şöhrete ve rezilliğe işarettir.
Bir kimse rüyada çan çaldığını görse, o kimse halk arasında doğruluğu kalmamış haberi yayacağı anlaşılır.
Çan görmek, hayırsız bir kimse ile arkadaş olmaya işarettir. Rüyada görülen çan, münafık bir kimsedir. Bir kimsenin rüyada Hıristiyan mabedinde çan çaldığını görmesi, alış verisinde yemin etmesine işarettir.
Bazen de çan, yolculuğa işarettir. Rüyada çan sesi, hayırlı ve güzel ticaretle kafilelerin gelmesine yahut bir cihetten diğer bir cihete nakletmesine işarettir. Hayvanların boyunlarında görülen zil, hayır sahibi bir kimsedir.
Çanların çaldığını duymak, bir ölüm haberi alacağınızın işaretidir. Çanların çaldığını duymak, bir ölüm haberi alacağınızın işaretidir. .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir