Rüyada Cebrail (a.s.) Görmek

Rüyada Cebrail Aleyhisselâmı size güler yüz gösterdiğini ve müjdeli bir haber getirdiğini görmek, şeref ve itibarınızın artacağına veya hakikaten müjdeli bir haber alacağınıza ve eğer haksızlığa uğramışsanız, hakkinizin teslim edileceğine, hasta iseniz kısa zamanda şifaya kavuşacağınıza, şayet hac etmek arzusunda iseniz, elinize mühim bir fırsat geçerek Kâbe ye. Gitmek imkânım elde edeceğinize yorumlanır.
Vahiy meleğini görmek sonunda şehit olarak ölmeye emin ve güvenilir olmaya, doğru söylemeye, Onu görmek astronomi, din ve dünyanın diğer ilimlerine, Onu üzüntülü görmek şiddet ve azaba delalet eder.

Cebrail Aleyhisselâmı size selâm verdiğini görmek, hayatınızın varlık içinde pek mutlu geçeceğine, ömrünüzün uzun olacağına ve ilim alanında büyük bir şöhret yapacağınıza delil sayılır.
Cebrail (A.S.)’dan yiyecek bir şey almak, o kimsenin cennet ehlinden olmasına işarettir. Bir kimse rüyada Cebrail ve Mikail (A.S.)’a düşmanlık yaptığını görse, o kimsenin görüş ve fikri Yahudilerin görüş ve fikrine uygun bulunmasına ve Allahü Teâlâ Hazretlerinin emrine muhalif olan isleri yapmasına işarettir.
Cebrail (A.S.)’i görmek, ilimlere muttali olmaya işarettir. Bir kimse Cebrail (A.S.)’i üzüntülü olarak görse o kimseye şiddet ve azap isabet eder.
Cebrail (A.S.)’i görmek, ilme, sırları sahibine bildirmeye, ölüme yaklaşmış olan kimsenin halen kendisine hayat bulunduğuna işarettir. Cebrail (A.S.)’i görmek, bazen de nakil ve düşman üzerine nusret ve galebeye işarettir. . Cebrail (A.S.) suretine girdiğini gören kimse, cömert, hayır ve bereketi çok olur.

Bir Cevap Yazın