Rüyada Fırın Görmek

Rüyada bir ekmek fırını görmek, gönül rahatlığına ve bolluğa kavuşacağınız, bir fırında ekmek pişirdiğinizi görmek, yakında önemli haberler alarak yeni bir çalışma zevki içinde işlerinize sarılacağınıza ve başarıdan başarıya koşacağınıza yorumlanır.
Bir fırın yaptırdığını görmek, mahalle halkı için, onların adına o yerde bir irfan veya sağlık ocağı açılması için çalıştığına yorumlanır.

Bazen de: Yeni bir fırın inşa ettirdiğiniz i görmek, bekârsanız evleneceğinize, evli iseniz aile mutluluğunuzun artacağına ve çok hayırlı çocuklara nail olacağınıza delil sayılır.
Tandır ve fırın gibi şeyler, kişinin malını muhafaza ettiği sandığa, mahzene, kasaya ve diğer şeylere, insanın eşi ve çocuklarına işaret eder.
Mahalle fırını insanların topluca sahip oldukları müşterek dünyalığa, fırın yahut tandırı kızdırmak menfaat ve kazanca yorulur.
Kış mevsimi fırın ağzına yakın durmak yahut tandırın karşısında oturmak rahatlığa, Fırın ve tandır ateşinden tacil olduğunu yahut bir yerinin yandığını görmek dünyalıktan yahut birinden gelecek sıkıntıya işaret eder.
Fırına hamur götürüp onu pişirmek hastalıktan kurtulmaya, ihtiyaçların karşılanmasına, Fırın kürekçisi öğretmene yahut okulda çalışan hademeye delalet eder.
Güzel bir aile yaşamınız olacak ve çok sayıda çocuğunuz olacağına yorulur.
Sıcak bir fırın, güzel bir aile hayatının işaretidir. Fırında yemek pişirdiğinizi gördüyseniz, geçici bir sıkıntı yaşayacağınız anlamına gelir.
Bolluk, bereket, kısmettir. Fırın temizse çok iyidir, sıcak ve pis ise kısmette sıkıntı olacağına işaret eder.
Bir rivayete göre, fırın evin kileri olarak da tabir edilir.
Çarsı fırınından ekmek aldığını görmek, çocuklarının okullarında iyi bir şekilde okuyup yetiştiklerine alamettir.
Fırının yandığını veya kendisi tarafından yakıldığını görmek, o yerde mahalle halkı yararına bir yeşil alan veya çocuk bahçesi açılacağına; fırına odun taşıyıp istif ettiğini görmek, mahalle halkından bir is için yârdim göreceğine işarettir.
Fırında hamur yoğurduğunu görmek, yaptığı bir isten dolayı büyük bir kazanç elde edeceğine; Rüyada hamuru fırına götürüp ekmek yaptırdığını görmek, rüya sahibinin ihtiyaçlarının bitmesine, hastalıklardan şifa bulmasına ve hayra erişmesine delalet eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir