Rüyada Kadeh Görmek

Hayırlı iş, kısmet, evlilik, eş olarak yorumlanır.
Rüyada kadeh görmek veya kadehle bir şey içmek kısa bir zaman sonra gayet neşeli ve hoş sürprizlerle dolu bir toplantıya katılacağınızı ve bu toplantı sayesinde de hayatınızın monotonluğunu kaybederek gayet güzel vakalarla dolu olacağına işarettir.
Dolu kadeh, hamile kadına işarettir. Eğer kadehin içinde bulunan suyun döküldüğünü görse, hamile olan kadın çocuk düşürür.
Elinde dolu bir kadeh görmesi, fakat bardak elinden düştüğü halde su elinde kalmış ise karısının bir oğlan doğurup vefatına işarettir.
Eğer kadeh kırılmaz da yalnız içindeki su dökülürse, çocuğun ölüp kadının sağ kalacağına delalet eder.
Rüyada kadeh görmek, zevcedir. Altın ve gümüş kadehler, daha sağlam olduğundan, cam ve billur kadehlerden tabirce hayırlıdır.
Genç bir kız, rüyasında içinde temiz su veya şerbet dolu bir kadehi aldığını görürse iyi huylu çalışkan biriyle evlenir.
Bazen çam ve billur kadehler gizli şeylerin meydana çıkmasına yorumlanır.
Kadehler kadınların çeyizlerinde bulunduğundan mala, içindeki su içildiğinden dolayı da iki yönden gelecek suya yorumlanır.
İçinde su dolu bir kadeh verildiğini ve alıp içtiğini gören evlenir. Veya evine hizmetçi alır. Onunla evlenir ve ondan bir çocuğu olur.
Bazen billur kadehler kırıldığından sıkıntıya yorumlanır. Rüyada kadehleri yediğini gören kimse, büyük bir sıkıntıya düşer.

Bir Cevap Yazın